Herbata dla kobiet w ciąży

0
2506
Herbata dla kobiet w ciąży

Jak powszechnie wiadomo, chociaż ciąża nie jest chorobą, kobiety w stanie błogosławionym stanowią grono osób wymagających szczególnego podejścia. Ich stan wymaga przestrzegania pewnych zasad dotyczących spędzania wolnego czasu (np. ograniczeń pod względem przebywania w hałaśliwych miejscach) czy przestrzegania diety. Między innymi ciężarne powinny konsumować jak największą ilość pożywienia będącego źródłem żelaza. Jeśli zaś chodzi o picie herbaty, jakie jej rodzaje są odpowiednie dla pań w ciąży?

Różne gatunki herbat – co zawierają?

Herbata czarna zawiera polifenole oraz garbniki, które chronią błony śluzowe jelit, powstrzymują dolegliwości biegunkowe, wspomagają odbudowę tkanek. Zaś skład zielonej herbaty to przede wszystkim: cynk, fluor, witamina E i kwas askorbinowy. Te wydają się być dla kobiet w ciąży nadzwyczaj korzystne. Szczególnie zaleca się im również herbatę czerwoną typu Roobos, która w swoim składzie nie posiada teiny czy garbników. Jest za to bogata w żelazo, a jej zawartość pomaga przeciwdziałać mdłościom. Ponadto zawarte w jej liściach składniki ułatwiają stabilizowanie poziomu cukru we krwi, uspokajają oraz pełnią istotną rolę w profilaktyce nowotworowej.

Herbatki ziołowe

To zdecydowanie najkorzystniejszy typ herbat dla ciężarnych. Warto sięgać po herbatę z korzenia imbiru, która pomaga koić dopadające szczególnie o poranku nudności; wywar z pokrzywy stanowiący źródło magnezu, żelaza i wapnia, jak również działający niezwykle moczopędnie, co jest ważne zwłaszcza dla przyszłych mam narzekających, że ciąża powoduje u nich zatrzymywanie wody w organizmie, mówi ekspert z www.czasnaherbate.net. Specjaliści dla przyszłym mam polecają również herbatę malinową zawierającą te same pierwiastki, lecz będącą naturalnym środkiem przyspieszającym poród – należy więc ją pić w ostatniej fazie ciąży. Niezwykle korzysta okazuje się również mięta, która dzięki zawarciu w składzie witamin i minerałów reguluje pracę systemu trawiennego, pomaga przeciwdziałać grzybicom i stymuluje proces uwalniania żółci, a także wyciąg z mniszka lekarskiego – podobnie, jak pokrzywa jest on diuretykiem i zawiera wspomagający pracę serca potas.

Ciążą na pewno nie jest powodem, dla którego trzeba by całkowicie zrezygnować z konsumowania herbaty. Warto jednak wiedzieć, jakie jej gatunki szczególnie warto pić, spodziewając się narodzin dziecka. Posiadanie takich informacji może pomóc złagodzić przebieg okresu oczekiwania na pojawienie się potomstwa, a także wpływać prozdrowotnie na rozwój jego, jak i przyszłej matki.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here