Kuracja sokowa – przeciwwskazania

0
1178
Kuracja sokowa

Kuracja sokowa to świetny sposób, aby dostarczyć swojemu organizmowi witamin, oczyścić go z toksyn i chemii, którą codziennie spożywamy. Poza tym, to też ciekawy pomysł na spróbowanie czegoś nowego, innych połączeń smakowych. Nie jest to jednak pomysł dobry dla każdego. Są osoby, które nie powinny takiej kuracji stosować

Osoby z anemią, chorobami i niedoborami – najważniejsze jest zdrowie

Detoks sokowy polega na piciu tylko i wyłącznie soków z owoców i warzyw oraz wody niegazowanej. Przeznaczony jest dla osób w stu procentach zdrowych, bez żadnych niedoborów czy przewlekłych chorób. W takim przypadku może tylko zaszkodzić.

Przed kuracją sokową bezpiecznie będzie wykonać morfologię krwi. To badanie wykaże, czy jesteśmy całkowicie zdrowi i czy możemy spróbować detoksu sokowego. Nawet jeśli nie chcemy przejść na kurację, regularna morfologia to klucz do dobrego zdrowia, bo pokaże, jeśli coś jest nie tak.

Dzieci i młodzież a detoks sokowy

Dzieci jeszcze rosną, więc potrzebują kalorii i składników odżywczych. Same warzywa i owoce w formie soku, popijane wodą, to zdecydowanie za mało dla rozwijającego się organizmu, więc nie powinno się stosować detoksów sokowych na swoich dzieciach bądź będąc nieletnim! Może to być niebezpieczne, prowadzić do zasłabnięć i innych zdrowotnych konsekwencji.

Jeśli chcemy zrobić kilka bardzo zdrowych dni swojemu dziecku, które uwielbia słodycze i przetworzoną żywność, można gotować mu potrawy na mniejszej ilości tłuszczu, warzywa na parze, ryż i kaszę, chude mięso. Dla malucha, który kocha żelki i chipsy, to będzie jak detoks! Nauczy się też jeść warzywa, a nawyki wyrobione w dzieciństwie z reguły z nami zostają na całe życie.

Sportowcy a kuracja sokowa

Kuracja sokowa to spożywanie do tysiąca kalorii dziennie! O ile osobom całkowicie zdrowym dwa takie dni nie zrobią dużej różnicy, o tyle sportowcom, którzy spalają dziennie kilka tysięcy kalorii, mogą zrobić dużą krzywdę. Dotyczy to nie tylko profesjonalistów, ale też amatorów, którzy trenują bardzo intensywnie i regularnie.

Sportowcy i osoby trenujące już i tak dbają o swoją dietę, więc z reguły nie potrzebują detoksów. Jeśli jednak chcą spróbować, powinni zmniejszyć na ten czas intensywność swoich treningów i aktywność pozatreningową.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Sofra.com.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here