LEGO – zabawka nie tylko dla chłopców

0
4766
LEGO - zabawka nie tylko dla chłopców

Klocki są często traktowane jak zabawka, która jest odpowiednia tylko dla chłopców. Dziewczynki lubią jednak klocki tak samo jak ich rówieśnicy przeciwnej płci. Wystarczy, że elementy są dostosowane do preferencji małych księżniczek, a dziewczynki zbudują zamki, lecznice dla zwierząt, pojazdy dla elfów i domki dla lalek. Jakie zestawy LEGO wybrać dla dziewczynek?

LEGO gry i filmy – szukaj inspiracji w bajkowym świecie

Jeżeli szuka się pomysłu, jaki zestaw LEGO wybrać dla dziewczynki, warto zapoznać się z grami i filmami LEGO. Gry są dostępne za darmo w Internecie, dlatego rodzice mogą zauważyć, jakie tytuły wybiera ich pociecha. Filmy znajdzie się w mediach społecznościowych, niekiedy są również emitowane przez kanały telewizyjne dla dzieci. Często kilkulatki same wskażą, które klocki LEGO podobają się im najbardziej, gdyż ich ulubione figurki i należące do nich akcesoria występują w grach oraz filmach.

LEGO dla dziewczynek – seria LEGO Friends

Najbardziej znaną serią klocków LEGO dla dziewczynek jest LEGO Friends. Choć trudno w to uwierzyć, tuż po premierze zestawy cieszyły się niewielką popularnością. Dziewczynki nie były przekonane do duńskich klocków, gdyż znacznie bardziej podobały się im inne zabawki. Klocki LEGO Friends po kilku latach poprawiły swoją pozycją na rynku, dzięki zmianie polityki firmy. Duński producent zmienił stylistykę serii Friends – stała się ona podobna do produktów Mattel. Dziś figurki i zestawy LEGO Friends przypominają domki i akcesoria dla lalek Barbie, natomiast laleczki-ludziki utrzymane są w stylistyce charakterystycznej dla figurek z zestawów LEGO dla chłopców.

Klocki LEGO dla dziewczynek mają pastelowe, dziewczęce barwy, a w skład zestawów wchodzą elementy, z których tworzy się mebelki, kwiaty, a także wyposażenie do domków. Podobnie jak w przypadku akcesoriów Barbie, budynki, powstające z klocków LEGO, mają otwartą konstrukcję, dzięki czemu pozwalają dziewczynkom odgrywać scenki z życia.

LEGO dla dziewczynek – seria LEGO Elves

Kolejną serią LEGO, która powstała z myślą o dziewczynkach, jest LEGO Elves. Klocki są przeznaczone do budowania fantastycznych pojazdów, zamków i innych konstrukcji ze świata magii. Do zestawów dołączone są figurki dobrych Elfów, które zmagają się z groźnymi przeciwnikami, by ocalić baśniową krainę przed złymi czarami. Dziewczynki uwielbiają klocki LEGO Elves za możliwość przenoszenia się do bajkowej krainy, w której wszystko jest możliwe.

Zestawy z serii Elves są wykonane z wysoką starannością, dlatego wszystkie pojazdy i budynki posiadają liczne ruchome elementy, a figurki zaskakują mnogością detali. Do kompletów dołączone są akcesoria w postaci buteleczek z różnymi miksturami, magicznych pocisków oraz latających koni, ciągnących rydwany z elfami.

Dlaczego warto podarować dziewczynce klocki LEGO?

Budowanie z klocków to zabawa, która pozytywnie wpływa na rozwój młodszych i starszych dzieci. Maluchy uczą się logicznego myślenia, rozwijają zręczność oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Starsze dzieci ćwiczą kreatywność, a także uczą się samodzielnie odczytywać instrukcje oraz wykonywać zalecenia krok po kroku. Dzięki klockom LEGO, pociechy w każdym wieku dobrze się bawią, spędzając wiele godzin na łączeniu elementów i późniejszym odgrywaniu scenek.

Klocki LEGO wspierają rozwój umiejętności technicznych u dziewczynek, co ułatwia im naukę przedmiotów ścisłych w przyszłości. Dodatkowo klocki w prosty sposób pomagają poznać prawa fizyki, gdyż kilkuletnie dzieci uczą się, jak budować, by konstrukcja była stabilna i wytrzymała.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here