Jak karmić dziecko piersią i butelką? Praktyczne wskazówki w karmieniu mieszanym

0
2310
Jak karmić dziecko piersią i butelką? Praktyczne wskazówki w karmieniu mieszanym

Każda przyszła mama niejednokrotnie zastanawia się, jaką metodę karmienia wybrać w przypadku jej pierworodnego dziecka. Wiele pań doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że najlepszym sposobem karmienia jest metoda naturalna, ponieważ mleko matki jest najbogatsze w składniki odżywcze.

Zaletą karmienia mlekiem naturalnym jest również to, że ono jak nic innego najlepiej buduje odporność dziecka. Dodatkowo podczas karmienia piersią dochodzi do obkurczenia macicy kobiety, co jest bardzo dobrym efektem i zapobiega powstaniu problemów zdrowotnych. Mleko matki ma też zdolność dostosowywania się do aktualnych potrzeb dziecka, czego nie można powiedzieć o mleku modyfikowanym.

Mimo wszystko, wiele kobiet decyduje się na karmienie sztuczne. Nie zawsze jest to spowodowane względami medycznymi, ze względu których matka albo dziecko nie mogą korzystać z karmienia naturalnego. Wiele kobiet decyduje się na mleko modyfikowane ze względu na swój styl życia. Butelkę z mlekiem może podać każdy, np. ojciec lub opiekunka.

Karmienie mieszane – praktyczne wskazówki

Niektóre mamy, które chcą korzystać z korzyści zarówno mleka naturalnego jak i modyfikowanego, decydują się na karmienie mieszane. Jeśli też o tym myślisz, to skorzystaj ze wskazówek przygotowanych przez ekspertów z www.ffbaby.pl.

Przede wszystkim zakup dobry laktator, najlepiej elektryczny, który szybciej pobiera pokarm z piersi niż tańsze urządzenie ręczne. Dodatkowo zakup np. pojemniczki i woreczki do mrożenia i przechowywania pokarmu. Dzięki nim będziesz mogła zrobić sobie zapas mleka naturalnego. Dodatkowo kup mleko modyfikowane i butelkę, która ma smoczek przypominający swym kształtem sutek kobiety. Dzięki temu unikniesz zagrożenia, że dziecko odzwyczai się od piersi i będzie chciało pić wyłącznie z butelki. 

Spodziewasz się dziecka i chcesz dowiedzieć się jak najwięcej o opiece nad noworodkiem i porodzie? Jeśli tak, to koniecznie przeczytaj również nasz kolejny artykuł pt.” CZY WARTO DECYDOWAĆ SIĘ NA CESARSKIE CIĘCIE?”.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here