Samochody dla dzieci – nowoczesne czy tradycyjne?

0
2285

Zabawkowe samochody w wyniku technologicznego postępu zaczęły przyjmować rozmaite formy. Dawniej były to przede wszystkim samochody z drewna, aktualnie w sklepach możemy spotkać dziesiątki wariacji na ten temat. Z tego powodu, nierzadko ciężko podjąć nam decyzję, na który rodzaj samochodu powinniśmy się zdecydować. Poniżej omawiamy kilka zabawkowych pozycji, które mogą nieco ułatwić nasze zakupy.

Klasyczne drewniane zabawki

Chociaż drewniane samochody można było kupić w sklepie już wiele lat temu, moda na nie nie przemija, a wręcz ostatnio wzrasta. Drewno to ekologiczny materiał, który często przekonuje nas do ich zakupu. Poza tym, zabawki drewniane mogą pochwalić się sporą wytrzymałością. Tego typu samochód jest też często odpowiedni dla młodszych dzieci, ponieważ rzadko posiada nieduże elementy.

Samochodziki resoraki

Resoraków najpewniej nie trzeba nikomu przedstawiać. Małe, bardzo popularne autka to zabawka, która zdobyła uznanie tysięcy małych chłopców. Sporą zaletą resoraków jest ich niedroga cena oraz wielość modeli. Zakup zupełnie nowego autka nie sprawia najczęściej żadnych problemów, ponieważ w sklepach jest ich naprawdę całe mnóstwo. Chociaż zabawka ta nie posiada żadnych dodatkowych współczesnych usprawnień, jest bardzo lubiana przez dzieci i rzadko kiedy się nudzi.

Prawdziwa jazda

Nowoczesne zabawkowe samochody dla dzieci dają wiele możliwości zabawy. Na uwagę zasługują tutaj m.in. samochody na akumulator. Zabawki tego typu bardzo często przypominają prawdziwe auta, a największa zabawa polega na możliwości osobistego prowadzenia pojazdu przez dziecko. Samochody na akumulator mogą przybierać kształty luksusowych aut sportowych oraz terenowych. Bywają też odpalane kluczykiem, wyposażone w pasy bezpieczeństwa, a także wytwarzają dodatkowe efekty dźwiękowe i świetlne. Wszystko to sprawia, że zabawa samochodami na akumulator jest tak bliska jazdy rzeczywistym samochodem.

Sterowane auta

Samochody, którymi można sterować zdalnie to kolejny przykład postępu wśród zabawek. Autka tego typu wymagają baterii lub akumulatorów, a do modelu najczęściej dołączony jest pilot. Nie każda zabawka wymaga pilota, ponieważ niektórymi nowszymi modelami samochodów można bez problemu sterować za pomocą smartfona czy tabletu. Większość zdalnie sterowanych zabawek radzi sobie jedynie na płaskiej powierzchni takiej jak podłoga czy chodnik, ale bardziej zaawansowane modele autek terenowych poradzą sobie również na trudniejszym gruncie.

Każdy z wymienionych rodzajów zabawek ma oczywiście swoje zalety. Podejmując ostateczną decyzję co do zakupu, najlepiej zwrócić uwagę na typy zabawek, które dziecko już posiada oraz na jego własne upodobania.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here