Ból brzucha w ciąży – kiedy może być powodem do niepokoju

0
1196
ciąża
fot. pixabay.com

W okresie ciąży jesteśmy szczególnie wyczulone na sygnały, jakie wysyła nam organizm. Zwłaszcza w przypadku pierwszej ciąży wsłuchujemy się i obserwujemy wszystkie nowe dolegliwości. Wiele z  nich jest dla nas źródłem niepokoju. W naszym organizmie zachodzi w tym czasie tak wiele zmian, że nie jesteśmy pewne, co jest prawidłowym objawem, a co może sygnalizować, że dzieje się coś niedobrego. 

zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/bole-brzucha-ciazy-moga-byc-grozne/

Bóle brzucha w ciąży – kiedy są normalna reakcja organizmu

Jesteśmy szczególnie wyczulone pod tym względem na wszelkie objawy ze strony brzucha. Boimy się o maleństwo i nie wiemy, czego tak naprawdę się spodziewać ze strony naszego ciała. Co jest normalnym objawem, a co nie. Nic dziwnego, że ból brzucha w tym czasie nie jest przez nas bagatelizowany, ale wnikliwie mus ie przyglądamy i konsultujemy. Czy zawsze zwiastuje on, że dzieje się coś złego? 

W większości przypadków ból brzucha jest normalnym objawem. Dziecko rozwija się, rośnie, porusza się, to wszystko wywołuje reakcję ze strony naszego organizmu. Wraz z dzieckiem rośnie też macica w równie intensywnym tempie. Możemy wówczas odczuwać uczucie ciągnięcia w pachwinach. Rosnąca macica uciska tez na inne narządy powodując ból , który promieniuje w okolice brzucha. Bóle brzucha mogą tez być spowodowane zmianami hormonalnymi. Wszystkie te objawy mogą przypominać te odczuwane podczas menstruacji. Pamiętajmy jednak, że podczas ciąży nie wolno na własną rękę przyjmować leków rozkurczowych jak popularna nospa ani przeciwbólowych. Również stosowanie ziół nie jest bezpieczne dla naszego maleństwa. Nie podejmujmy decyzji o łagodzeniu tych objawów samemu, nawet jeśli wydają się bezpieczne. Za każdym razem skonsultujmy to z lekarzem. 

Bóle brzucha w ciąży – kiedy powinny nas zaniepokoić?

Jeśli natomiast bóle są silniejsze niż zazwyczaj i wzrastają na sile, towarzyszy im krwawienie z dróg rodnych czy takie objawy jak gorączka, wymioty, biegunka lub maja charakter regularnych skurczów powinniśmy jak najprędzej udać się do lekarza. 

Przeczytaj też: http://www.sluchajcie.pl/sposoby-na-blizny-i-slady-po-tradziku/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here