Biała lista podatników VAT – do czego będzie potrzebna?

0
1882
biała lista

Biała lista podatników VAT pozwala na błyskawiczne prześwietlenie kontrahenta. Taka lista działa od września 2019 roku. Cześć zasad związanych z nią, obowiązuje od 2000 roku. Sprawdzisz na niej między innymi czy kontrahent płaci podatek od towarów i usług oraz czy podał Ci właściwy rachunek firmowy. Jesteś ciekawy jakie opcje posiada biała lista podatników VAT? Koniecznie sprawdź!

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/biala-lista-podatnikow-vat/

Biała lista podatników VAT – co to jest?

Biała lista podatników VAT z założenia jest praktycznym narzędziem dla przedsiębiorców. Aby wyszukać w niej kontrahenta. Wystarczy, że wejdziesz do bazy danych oraz sprawdzisz firmę, z którą robisz interesy. Zorientujesz 7,3 kontrahent jest czynnym płatnikiem podatku od usług i towaru, a jeżeli wykreślono go z takiej listy, to z jakiego powodu. Dodatkowo zweryfikujesz również numer rachunku bankowego jego firmy. Na białej liście znajdują się jedynie przedsiębiorcy, którzy posiadają zarejestrowaną działalność. Jeżeli ktoś posiada zarejestrowaną działalność, ale nie płaci takiego podatku, to nie będzie można odszukać go w takim wykazie.

Biała lista podatników – gdzie ją sprawdź?

Wykaz podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT, nie rejestrowani, oraz wykreśleni i przywrócenie do rejestru VAT znajdziemy pod adresem rządowej strony dotyczącej podatków. Lista jest również dostępna ze strony Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w skrócie CEIDG.

Biała lista podatników VAT wyszukiwarka

Kontrahenta możemy znaleźć po numerze jego konta bankowego, Nip, REGON oraz nazwę jego firmy. Jeżeli przedsiębiorca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą i jest zarejestrowany w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, to wystarczy że wpiszemy w wyszukiwarkę jego imię i nazwisko. Pokaże ona dane na aktualny dzień. W wyszukiwarce znajdziemy między innymi informację czy kontrahent jest płatnikiem podatku VAT, datę rejestracji i, odmowy wykreślenia go podstawą prawną, numer rachunków rozliczeniowych oraz imienny rachunek w SKOK.

Zobacz też: http://www.kochamydzieci.pl/tarcza-antykryzysowa/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here