Jaka pufa sprawdzi się w pokoju dziecięcym?

0
762
pufa

Pufy są chętnie wykorzystywane w wielu domach jako ciekawe miejsce do siedzenia, będące alternatywą dla klasycznych miejsc, takich jak fotele. Na szczęście coraz częściej odchodzimy już od dawnego wyglądu, który nie był zbyt estetyczny, a na jego miejsce wybieramy nowoczesne, unikatowe pufy. Jakie zatem będą najlepsze do dziecięcego pokoju?

Pufy duże i małe

Sypialnia dziecka może mieć bardzo różne rozmiary. W wielu domach jest stosunkowo małym pomieszczeniem, w którym każdy przedmiot musi być bardzo przemyślany, aby miał swoje miejsce i nie przeszkadzał w codziennych aktywnościach. Z kolei w innych to pokój, którego rozmiar zachwyca i pozwala na pełną swobodę niezależnie od tego, ile rzeczy się w nim znajdzie.

Dlatego też wybierając pufy dla dzieci, musimy przede wszystkim zwracać uwagę na ich wielkość. Do obszernego pokoju możemy wstawić nawet dwie duże pufy – fotele, które pozwolą na bardzo wygodne wylegiwanie się na takim miejscu. Z kolei do mniejszego lepiej wstawić tylko jeden  mebel albo zdecydować się na jego mały rozmiar, który sprawi, że będzie on bardzo wygodnym i poręcznym rozwiązaniem.

Puf – fotel czy zwykły stołeczek?

Kolejne pytanie, niejako związane z poprzednim, to rodzaj samego pufa. Może on wyglądać jak zwykły mały stołeczek, który pozwala nam wyłącznie przysiąść na miejscu, ale nie ma oparcia czy żadnych dodatkowych wygód. Z pewnością sprawdzi się, jeśli naszym celem jest krótki odpoczynek czy zabawa na pufie, ale nie planujemy na nim dłuższego pobytu. Może być idealnym uzupełnieniem klasycznego fotela albo sofy.

Pufy typu fotele są doskonałe do pokojów, w których nie ma klasycznych sof i foteli. Niektóre z nich są tak duże, że maluchy będą mogły wypoczywać na nich dosłownie w dowolnej pozycji, nawet na wpół leżąc. Uzupełniają wyposażenie i stają się często ulubionym miejscem dziecka.

Kolorowy, ładny i unikatowy

Wyposażenie pokoju dziecięcego to praktycznie zawsze przedmioty kolorowe, wesołe i ciekawe. Dlatego też pufy dziecięce powinny pasować do pozostałych elementów, również uzupełniając je kolorystycznie czy swoim wzornictwem. Nikogo nie zdziwi zatem, że w naszej propozycji znalazły się unikatowe pufy o wzornictwie nawiązującym do ulubionych zwierzątek naszych maluchów. Są tam między innymi kolorowe kotki, zające, misie, lwy czy dinozaury.

Oczywiście, jeśli nie należysz do osób, które lubią tak nietypowe wyposażenie, a twoje dziecko wolałoby posiadać pufy o bardziej uniwersalnym charakterze, nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sięgnął po klasyczne “piłki” w różnych kolorach. Są wśród nich zarówno nietypowe modele o wyjątkowych kolorach, jak i stonowane szare propozycje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here