Odkrywamy uroki Śląska: poznaj sprawdzone pomysły na rodzinny wypad do Katowic!

0
1727
Odkrywamy uroki Śląska: poznaj sprawdzone pomysły na rodzinny wypad do Katowic!

Szukacie miejsca na weekendowy wyjazd z dziećmi? Odwiedźcie Katowice, które urzekną Was bogactwem atrakcji. Kojarzona głównie z rozwojem przemysłowym i wydobyciem węgla metropolia dziś zmieniła się nie do poznania. Parki, muzea i szerokie zaplecze rekreacyjne sprawią, że na Śląsk powrócicie jeszcze nie raz. W końcu ta aglomeracja oferuje nam wiele możliwości, z których nie sposób skorzystać podczas jednej wizyty. Jeśli do tej pory nie odwiedziliście jeszcze Katowic, to zabierajcie swoje pociechy i ruszajcie pociągiem właśnie tutaj!

Różne oblicza Katowic

Katowice zaskoczą nas różnorodnością. Z jednej strony historyczne miejsca związane z górnictwem i przemysłem, z drugiej nowoczesne budownictwo i centra rozrywkowe na miarę XXI wieku. To dynamicznie rozwijające się miasto oferuje nam szereg rozrywek i znakomite zaplecze gastronomiczne. Nie brakuje miejsc do spacerów i uprawiania sportów na świeżym powietrzu. Katowice to metropolia, w której każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno rodzice, jak i dzieci.

Gdzie udać się z dziećmi?

Choć w samych Katowicach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych, to warto rozejrzeć się także po okolicy. W pobliskich miejscowościach można znaleźć sporo miejsc, w których dzieci znakomicie spędzą wolny czas.

  • Górnośląski Park Etnograficzny – niezwykłe miejsce, w którym najmłodsi będą mogli poczuć się jak za dawnych czasów i zobaczyć, jak żyli ówcześni mieszkańcy. Na terenie muzeum znajdują się w pełni wyposażone stare kościoły, chaty, domy i stodoły, które dzieci mogą obejrzeć z bliska. Regularnie odbywają się tutaj warsztaty, wystawy i imprezy plenerowe.
  • Śląski Park Linowy – idealny dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas. Na terenie parku znajdują się trzy trasy o zróżnicowanym stopniu trudności oraz trasa mini i mała dla najmłodszych. Nad bezpieczeństwem odwiedzających czuwa wykwalifikowany zespół. Park czynny jest od maja do października.
  • Górnośląskie Koleje Wąskotorowe – warto wybrać się na wycieczkę koleją wąskotorową, która na pewno będzie stanowiła nie lada atrakcje dla najmłodszych. Jedna z popularnych tras wiedzie nad malowniczy Zalew Nakło-Chechło. Na stronie internetowej można sprawdzić aktualny rozkład pociągów turystycznych.
  • Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum – zachwyci nie tylko najmłodszych, lecz także starszych. To jeden z najdłużej działających teatrów lalkowych w Polsce, który powstał w 1945 roku. W repertuarze teatru znajduje się wiele przedstawień dla dzieci, które będą także okazją do poznania klasyki literatury dla najmłodszych. Warto obejrzeć „Pinokia”, „Kota w butach”, czy „Podróże Guliwera”.
  • Planetarium w Chorzowie – dostarczy niezapomnianych wrażeń. Najmłodsi będą mogli obejrzeć tutaj niebo i ruchy ciał niebieskich. W planetarium nie brakuje wystaw, atrakcji multimedialnych i seansów filmowych dla dzieci w różnym wieku. Znakomity sposób na kreatywne spędzenie wolnego czasu dla całej rodziny.

Jak dojechać?

W jaki sposób najwygodniej dostać się na Śląsk? Oczywiście za pośrednictwem jednego z połączeń kolejowych Warszawa – Katowice, dzięki którym znajdziemy się na miejscu błyskawicznie. PKP Intercity oddało do naszej dyspozycji wiele codziennych połączeń na trasie Warszawa – Katowice, dzięki którym podróż na Śląsk będzie naprawdę komfortowa i przyjemna. Nowoczesne wagony i wygodne miejsca sprawią, że podróż pociągiem do Katowic minie nam błyskawicznie. Maluchy nie będą się nudzić, oglądając bajkę lub wpatrując się w obraz za oknem, a my poczytamy ulubioną książkę.

Jak kupić bilety na podróż Warszawa – Katowice? Aby zarezerwować miejsca, wystarczy odwiedzić stronę przewoźnika PKP Intercity i wybrać najbardziej dogodny dla nas termin oraz godzinę odjazdu. Po dokonaniu płatności wystarczy już tylko spakować walizki, zarezerwować noclegi i ruszać w podróż pociągiem do Katowic!

Chcesz kupić bilety na połączenie Warszawa – Katowice dla całej rodziny? Wejdź na stronę PKP Intercity i zarezerwuj podróż!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here