Dlaczego programowanie to ciekawe zajęcie pozalekcyjne dla dziecka?

0
894
Nauka programowania dla dzieci

Zawód programisty daje dziś szansę na rozwojową karierę oraz szczególnie wysokie zarobki. Niektórzy programiści mogą liczyć na zarobki na poziomie wynoszącym nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie. Jednocześnie, droga do statusu profesjonalnego programista jest długa i wymaga wielu lat nauki oraz praktycznych ćwiczeń. W takiej sytuacji nie powinno nikogo zaskakiwać, że nauka programowania dla dzieci to rozwiązanie, po które sięga w ostatnich latach coraz więcej rodziców.

Nauka programowania dla dzieci — dlaczego jest to dobry pomysł?

Edukacja w zakresie programowania w wieku dziecięcym to dobry pomysł… oczywiście, o ile nauka programowania dla dzieci odbywa się w dobrym ośrodku szkoleniowym czy szkole programowania (do takich należy m.in. Instakółko). Wspomniana szkoła oferuje praktyczny i przystępny internetowy kurs programowania dla dzieci. W trakcie szkolenia adepci mogą poznać podstawy takich powszechnie wykorzystywanych języków programowania jak na przykład: Python, Assembly, czy C++.

Programowanie dla dzieci to dobry sposób na to, by Twoja pociecha już teraz zobaczyła, na czym polega programowanie, a jeśli ta dziedzina wiedzy się jej spodoba — wybrała język programowania. Taki stan rzeczy wynika stąd, że w IT wykorzystuje się różne technologie programistyczne — wybór konkretnej z nich przekłada się na późniejszą karierę.

Twoje dziecko nie musi zostać programistą

Niektórzy rodzice zapisują swoje pociechy na kurs programistyczny, chcąc już w młodym wieku przygotować ich do wykonywania zawodu. Praktyka pokazuje jednak, że jedynie część spośród dzieci zajmujących się programowaniem zostaje w dorosłym życiu profesjonalnymi programistami IT (jeszcze mniejszy procent młodych rysowników, śpiewaków czy baletnic zostaje w przyszłości specjalistami w tych branżach).

Taki stan rzeczy nie oznacza jednak, że programowanie dla dzieci nie ma sensu. Wręcz przeciwnie: nawet jeśli zajęcia w wieku szkolnym nie będą kontynuowane w dorosłym życiu, wiedza zdobyta podczas nauki może okazać się przydatna. Przykładowo, nauka programowania dobrze rozwija umiejętności analityczne oraz logicznego myślenia. Dzięki ćwiczeniom programistycznym dziecko rozwija kreatywne myślenie i uczy się rozwiązywać problemy — to właśnie tego typu umiejętności są szczególnie cenione na współczesnym rynku pracy. Odgrywają one większą rolę niż uczenie się na pamięć książkowej, teoretycznej wiedzy.

Aby zrozumieć ideę programowania, trzeba zagłębić się w świat matematyki — kto wie, być może zamiłowanie do liczb przełoży się na karierę w finansach czy ubezpieczeniach? Z pewnością dziecko, które uczęszcza regularnie na zajęcia informatyki, poradzi sobie lepiej podczas nauki w szkole.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here