Trzy odsłony dziecięcej sukienki tiulowej

0
1699
Trzy odsłony dziecięcej sukienki tiulowej

W odzieży dziecięcej tiul jest bardzo wdzięcznym materiałem. Ładnie się układa nawet podczas dziecięcych szaleństw, dobrze wygląda we wszystkich okolicznościach i jest dostępny w najróżniejszych modelach spódnic czy sukienek. Z tego powodu przedstawimy trzy odsłony sukienki tiulowej dla dziewczynek, które można wykorzystać w trzech różnych sytuacjach.

Sukienki z tiulu dostępne są zarówno w sklepach z odzieżą dla dzieci, jak również w internetowych miejscach sprzedaży. Bez trudu można kupić materiał, z którego samodzielnie uszyjemy sukienkę tiulową, jeśli uważamy, że dostępne modele są albo kosztowne, albo po prostu mało estetyczne i nie odpowiadają naszym oczekiwaniom. Niezależnie od tego, warto, aby dziewczynka miała w szafie trzy rodzaje takich sukienek.

Kokarda, tiul, koronki, kwiatki

Jak można się spodziewać, ta sukienka tiulowa to nic innego jak propozycja na okoliczność większego wyjścia albo oficjalnej imprezy. W takiej sytuacji chcemy zwykle, aby nasze dziecko ładnie się prezentowało, ale jednocześnie, by było mu wygodnie, więc najlepszym rozwiązaniem będzie sukienka tiulowa. Dobrze jest wybrać sukienkę z halką, która będzie chronić przed dotykiem dość sztywnego i nieprzyjemnego na dłuższą metę tiulu. Na takie okoliczności sprawdzą się zarówno sukienki z rozłożystym dołem, które mają po prostu wiele warstw tiulu, często szytego tak, aby kończyły się falbaną, jak również sukienki nieco skromniejsze. Te będą miały więcej warstw przezroczystego tiulu na zewnątrz, a pod spodem klasyczny dół sukienki. Taka sukienka może być ozdobiona cyrkoniami, dużą kokardą czy kwiatkami – to już zależy od gustu małej strojnisi. Warto wybrać tego rodzaju sukienkę tiulową w jasnym, ale dość stonowanym kolorze, dzięki czemu będzie pasowała zarówno na spotkania cywilne, jak również kościelne czy na uroczystości w gronie rodzinnym.

Materiał i lekki tiul

Tym razem mowa o sukienkach w wersji codziennej. Te muszą wykazywać się przede wszystkim wygodą, dlatego istotne jest, aby sukienka w całości uszyta była raczej z materiału, a tiul był tylko doszyty jako warstwa zewnętrzna. Taki model nie powinien mieć zbyt wysoko przeszytej talii, bo będzie po prostu niewygodny podczas zabawy. Wszelkie zdobienia w formie kwiatków warto odrzucić na rzecz np. błyszczącego napisu czy ciekawego koloru sukienki. W ten sposób sukienka tiulowa będzie po prostu wygodna.

Przebrania i przyjęcia

Na bale przebierańców czy imprezy w gronie dziecięcym polecamy sukienki z tiulu w formie przebrań. Może to być sukienka księżniczki, ale równie dobrze sprawdzi się przebranie wróżki. Jeśli zainwestujemy w coś, co można modyfikować np. przez dodatki, zyskamy wygodny strój na przynajmniej kilka imprez w sezonie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here