Jak ubierać noworodka? Chroń uszy!

0
2165
Jak ubierać noworodka

Opieka nad noworodkiem jest zadaniem wyjątkowo odpowiedzialnym i wymagającym dużej dozy pieczołowitości. Stąd pytanie o to, jak ubierać noworodka pojawia się tak często. Jest to temat dość skomplikowany, gdyż ubranie dziecka na każdą okazję jest dość trudne i trzeba być w tej materii bardzo elastycznym.

Opieka nad noworodkiem jest zadaniem wyjątkowo odpowiedzialnym i wymagającym dużej dozy pieczołowitości. Stąd pytanie o to, jak ubierać noworodka pojawia się tak często. Jest to temat dość skomplikowany, gdyż ubranie dziecka na każdą okazję jest dość trudne i trzeba być w tej materii bardzo elastycznym. Podstawową zasadą jest to, że należy chronić dzieci przed wychłodzeniem się. Nie można jednak przesadzać, gdyż przegrzanie może spowodować równie fatalne skutki. Znalezienie złotego środka tak, by ubrać dziecko by się ani nie przegrzało, ani nie zmarzło, jest więc głównym celem. W sytuacji, gdy panują zmienne warunki pogodowe, może to okazać się jednak bardzo trudne. Temat dodatkowo się komplikuje, gdy trzeba dziecko ubrać odświętnie. Wtedy przydatne będą akcesoria, takie jak na przykład opaski niemowlęce albo czapeczki do chrztu. Warto jednak poznać zasady, którymi należy się kierować, ubierając niemowlaka.

Jak ubierać noworodka, aby się nie zgrzał, ani nie zmarzł?

Zaopatrując się w ubrania dla dziecka, należy zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonane są ubrania. Jest to niezwykle istotne, gdyż to, czy ubranko będzie z naturalnej tkaniny, czy z syntetycznych lub sztucznych materiałów ma fundamentalne znaczenie dla ich właściwości termicznych. Tkanina pozornie podobnej grubości, ale wykonana nie z bawełny, a z syntetycznych tkanin będzie charakteryzowała się o wiele gorszą izolacją termiczną. Należy więc bazować na naturalnych ba wełnach, lnie lub nawet jedwabiu, gdy chodzi o miesiące letnie. Takie tkaniny mają ogromną zaletę nad syntetycznymi tkaninami z tego powodu, że pozwalają na spokojne oddychanie skórze, co jest kluczowe, aby dziecko były dobrze ogrzane, ale nie przegrzane, pomiędzy skórą a ubraniem, aby nie zbierał się pot. W przypadku czapeczki do chrztu warto postawić na naturalny jedwab, który wystarczająco dobrze ochroni głowę dziecka. Jeśli jest wyjątkowo zimno, można też zastosować opaski opaski dla niemowląt, które zakłada się na uszy.

Dbając o dziecko, należy wiedzieć, że newralgicznym miejscem jest głowa, a zwłaszcza uszy. To przez dziecko może najbardziej się wychłodzić i przeziębić lub złapać infekcję. Odpowiednie czapki są więc kluczowe do tego, by zadbać o zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. W normalnych warunkach głowę najlepiej chronić grubymi, wełnianymi czapkami, a w przypadku czapeczki do chrztu, jeśli zachodzi taka potrzeba, można poszukać białej, wełnianej czapki, o ile nie uda się kupić czapeczki dedykowanej do tego celu. W okresach, gdy nie jest bardzo zimno, ale nie jest już ciepło, warto nakładać dziecku opaski niemowlęce, które chronią newralgiczną część ciała, jaką są uszy, jednocześnie nie sprawiając, że dziecku jest zbyt gorąco. Wiele osób dyskutując o tym, jak ubierać noworodka popełnia błąd i ubiera go od stóp do głowy tak samo grubo. Nie jest to konieczne, gdyż noworodki mają dużą ilość brunatnej tkanki tłuszczowej, która ma za zadanie ogrzewać organizm i robi to bardzo skutecznie. Należy więc skupić się głównie na newralgicznych elementach ciała i nie przesadzać ze zbyt ciepłym ubiorem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here