Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki. Na czym polega? Ile kosztuje?

0
4476
oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki jest przeznaczone m.in. dla osób, które zmagają się z cerą tłustą czy trądzikową, która wymaga profesjonalnej pielęgnacji. Ze specjalistycznych zabiegów oczyszczających mogą skorzystać również osoby z cerą suchą, wrażliwą, a nawet naczynkową.

Oczyszczanie twarzy – manualne

Zabieg polega na ręcznym usunięciu wągrów i innych zanieczyszczeń składających się pod powierzchnią skóry. Pierwszym etapem oczyszczania manualnego jest dokładny demakijaż twarzy. Następnie kosmetyczka wykonuje peeling w celu usunięcia warstwy zrogowaciałego naskórka. Potem na kilkanaście minut nakłada na skórę środek o działaniu rozmiękczającym i patrzy na twarz strumień pary, która rozszerza pory oraz wzmacnia działanie środka. Następnie kosmetyczka usuwa zalegającą w porach treść poprzez uciskanie palcami w jednorazowych rękawiczkach. Po usunięciu zaskórników, na twarz aplikowany jest krem lub maska o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie odpowiedniego kremu ochronnego dostosowanego do potrzeb cery klientki. Zabieg jest przeznaczony dla wszystkiego typu cery (poza cerą naczynkową, ze względu na obecność pary).

Oczyszczanie twarzy – hydrabrazja

Hydrabrazja, nazywana mikrodermabrazją wodną, to rodzaj oczyszczający, podczas którego wykorzystuje się wody. Pierwszym etapem zabiegu jest oczyszczenie skóry z zalegającego łoju i zaskórników przez zasysanie (podciśnieniowo). Następnie odbywa się mikrodermabrazję wodną, czyli złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o różnej grubości (są one pasowane do rodzaju skóry). Podczas zabiegu woda chłodzi skórę, łagodzi dyskomfort towarzyszący złuszczaniu i dodatkowo nawilża. Hydrabrazja jest przeznaczona dla wszystkiego rodzaju skóry, nawet wrażliwej i naczynkowej.
Cena zabiegu: ok. 200 zł.

Oczyszczanie twarzy – mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja, nazywana także mikropeelingiem kontrolowanym, polega na łagodnym, w pełni kontrolowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, aż do pożądanego poziomu, za pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni. Mikrodermabrazja oczyszcza skórę z wągrów, martwych komórek oraz ułatwia przenikanie składników aktywnych. Mikrodermabrazja diamentowa jest przeznaczona dla kobiet z cerą problematyczną i zanieczyszczą skórą (głownie cera mieszana, tłusta i trądzikowa).
Cena zabiegu: ok. 200 zł.

Oczyszczanie twarzy – laser IPL

W kompleksowym leczeniu trądziku zajmuje się mikrodermabrazję i naświetlanie laserem IPL. Po mikrodermabrazji składa się silny zabieg antybakteryjny laserem IPL, który zapobiega byciu się nowych stanów zapalnych. Na dokładnie oczyszczoną skórę wiąże się zawartość specjalnie dostosowanej do potrzeb cery trądzikowej ampułki (serum), a następnie „wprowadza” ją wgłąb skóry za pomocą ultradźwięków lasera. Cena takiego zabiegu to ok. 450 zł.

Oczyszczanie twarzy – peeling kawitacyjny

Peeling kawitacyjny (ultradźwiękowy) to rodzaj, którego przedmiotem jest usunięcie nadmiaru sebum ze skóry, bakterii, martwych komórek naskórka i innych zanieczyszczeń. Pierwszym etapem zabiegu jest zwilżenie skóry. Następnie kosmetyczka rozprowadza ultradźwięki na skórze za pomocą specjalnej szpatułki. Zabieg jest przydatny dla wszystkiego rodzaju skóry, nawet bardzo wrażliwej.
Cena zabiegu: ok. 150 zł.

oczyszczanie twarzyOczyszczanie twarzy – Silk Peel

Zabieg polega na kontrolowanym złuszczeniu naskórka wraz z jednoczesnym wprowadzeniu leków aktywnych w głąb skóry za pomocą urządzenia medycznego. Składnikami aktywnymi, wykorzystywanymi do oczyszczania skóry, są formuły np. z kwasem salicylowym czy hialuronowym. Zabieg jest stosowany w celu oczyszczania każdego typu cery.
Cena: ok. 300 zł.

Oczyszczanie twarzy – Yellow Peel

Żółty peeling to rodzaj oczyszczający i rozświetlający skórę. Jego elementy aktywne powodują złuszczanie, odnowę komórkową naskórka i rozświetlenie twarzy. Dodatkowo działają stymulująco – pobudzają produkcję kolagenu, elastyny i glikozamin, dzięki czemu skóra jest bardzo elastyczna.

Oczyszczanie twarzy – peeling chemiczny, czyli złuszczanie kwasami

Peeling chemiczny to rodzaj oczyszczający, podczas którego kosmetyczka aplikuje na skórę jedną lub kilka warstw kwasu na skórę, w końca kontrolowanego oparzenia chemicznego. Użyte podczas zabiegu kwasy mają dobre właściwości złuszczające, zmniejszają grubość przerośniętej warstwy rogowej naskórka i zapobiegają tworzeniu się mas rogowych tworzących zaskórniki. Przez kilka dni od zabiegu skóra staje się bardziej napięta, po czym naskórek pęka i złuszcza się, odsłaniając nową, świeżą warstwę. W zależności od własnych potrzeb skóry pacjenta, używa się następujących kwasów: kwas kojowy, kwas migdałowy, kwas glikolowy, kwas salicylowy, kwas TCA, kwas mlekowy, kwas fitowy, Roztwór Jessnera. Zabieg jest polecany osobom z cerą tłustą i trądzikową.
Cena zabiegu: ok. 100 zł.

Oczyszczanie twarzy – specjalne maski oczyszczające

Każdy salon kosmetyczny jest w swej ofercie szeroką gamę masek oczyszczających. Zazwyczaj podczas jednego zabiegu wiąże się maskę delikatnie złuszczającą skórę i odbudowującą komórki skóry oraz maskę odświeżającą, wygładzającą i nawilżającą.

[Głosów:2    Średnia:1.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here