Jakie powinny być zabawki dla dzieci?

0
959
muszle bilibo

Jakie cechy powinna posiadać dobra zabawka dla dziecka? Wiadomo, że jest to gadżet, który będzie umilać codzienną aktywność i to od pierwszych dni życia. Warto jednak właściwie je dopasować, by rzeczywiście dawały nie tylko radość, ale spełniały też inne funkcje. Na czym należy skupić uwagę, wybierając zabawkę dla najmłodszych? Dzięki naszym podpowiedziom nie będziesz mieć z tym problemu.

Bezpieczeństwo

Zabawki muszą spełniać przede wszystkim konkretne normy bezpieczeństwa. Muszą posiadać atesty i wykazywać najwyższą jakość. Nie warto kupować zabawek z Chin, niektóre z nich zawierają wręcz rakotwórcze substancje.

Gadżety do zabawy dla najmłodszych powinny być wykonane z w pełni bezpiecznych, antyalergicznych materiałów. Nie mogą zawierać małych ani ostrych elementów. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się zabawki ekologiczne.

Rozwój

Zabawka powinna być dopasowana do etapu rozwoju dziecka, by mogła być użytkowana w sposób odpowiedni. Nie należy kupować zabawek na wyrost, ponieważ maluch nie będzie czerpać satysfakcji z zabawy, a nierzadko nawet nie będzie w stanie z niej skorzystać.

Co ważne, zabawka może jednocześnie uczyć, a wiadomo, że nauka poprzez zabawę jest najbardziej efektywna. Warto nabywać zabawki interaktywne, kreatywne, zabawki edukacyjne. Wśród takich wyróżnić możemy dobrze znane puzzle, kolorowanki, układanki, sortery, kostki manipulacyjne, zabawki typu „zrób to sam” czy szereg zabawek z drewna.

Kreatywność i wyobraźnia

Plastikowa zabawka, która gra i świeci, szybko zostanie rzucona w kąt i nie ma w tym nic dziwnego. Dziecku taki gadżet szybko się znudzi, bo nie będzie angażować go do aktywności, nie rozbudzi wyobraźni ani kreatywności. Dlatego tak zalecane są drewniane klocki, które każdego dnia mogą być wykorzystywane w inny sposób czy muszelka Bilibo, która może służyć za koszyk, jeździk, bujak, domek dla ulubionych przytulanek, siedzisko albo gadżet na plażę.

Tego rodzaju zabawki rozwijają sprawność motoryczną, usprawniają koordynację ruchową, rozwijają integrację sensoryczną. Muszle Bilibo bez wątpienia można zaliczyć do grona kreatywnych zabawek, które pobudzają wyobraźnię dziecka.

Indywidualne zainteresowania dzieci

Wybierając zabawki dla najmłodszych, warto zwrócić uwagę na ich indywidualne zainteresowania. Pozwólmy czasem dziecku wybrać gadżet, którym będzie się bawić. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się zabawki na licencjach, nawiązujące do ulubionych bohaterów kreskówek. Należy też uwzględnić, że w sektorze zabawek panuje sezonowa moda, a nasze pociechy doskonale wiedzą, co jest „na czasie”.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here