Dzieci się nudzą? Te trzy gry to świetna rozrywka dla całej rodziny!

0
1442

Najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa to wcale nie zagraniczne wyjazdy i wizyty w popularnych miejscach rozrywki. Dzieci uśmiechną się w przyszłości na myśl o czasie, który mogły spędzić wspólnie z rodzicami w domu. Dlatego właśnie warto urozmaicić rodzinne chwile i sprawić, że z pozoru zwykłe wieczory będą wspominane latami. Jak to zrobić? Jest na to bardzo prosty sposób – gry dla całej rodziny!

Zbudujcie wieżę z klocków Jenga

Klocki Jenga to główny punkt wielu spotkań towarzyskich. Może też świetnie sprawdzić się podczas rodzinnych wieczorów i weekendów, zwłaszcza gdy pogoda za oknem nie dopisuje. Popularna gra należy zacząć od wyjęcia z opakowania konstrukcji z 54 drewnianych klocków. Następnie każdy z uczestników gry wyjmuje jeden klocek z dowolnego miejsca wieży i kładzie go na jej szczycie.

Koniec gry następuje w momencie, gdy wieża ulegnie zawaleniu po dodaniu klocka przez jednego z graczy. Zwycięzcą zostaje osoba, która jako ostatnia dołożyła klocek przed zawaleniem się konstrukcji. Zasady gry są bardzo proste i z powodzeniem opanuje je nawet kilkulatek, a do pasjonujących rozgrywek wystarczy odrobina wolnego miejsca na stole lub na podłodze. To świetny sposób na ćwiczenie zręczności i koncentracji najmłodszych domowników.

Kręgle w wersji domowej

Nauka zdrowej rywalizacji jest bardzo ważnym elementem wychowania dziecka. Dlatego warto inwestować w zabawki dla dzieci, które mogą pomóc w rozwinięciu ważnych umiejętności społecznych. Sporo emocji mogą dostarczyć domowy zestaw do gry w kręgle, który z powodzeniem może zastąpić wizyty w profesjonalnej kręgielni. Rozgrywki można prowadzić zarówno w domu, jak i w ogrodzie czy też na podwórku.

W zabawie może uczestniczyć cała rodzina, a wspólna gra w kręgle może być świetną okazją do pokazania, że aktywność fizyczna może być przyjemnością. Dziecko może rozwijać umiejętności związane z koncentracją czy też precyzją, a także poznać smak zwycięstwa oraz porażki. Ponadto zestaw idealnie nadaje się do samodzielnej gry w pojedynkę, gdy rodzice, rodzeństwo lub dziadkowie są chwilowo zajęci czymś innym.

Dzieci kontra rodzice na farmie

Jednym z najciekawszych sposobów na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie są gry planszowe, które od lat nie tracą na popularności. Bardzo interesującą propozycją prosto z Polski jest gra Dzieci kontra Rodzice: na farmie, w ramach której cała rodzina może wspólnie odkrywać sekrety wiejskiego życia. Dostępna w sklepie Niecodzienne Gadżety edukacyjna planszówka to kolejny produkt z serii gier Dzieci kontra Rodzice.

Zestaw do gry składa się z planszy, kostek, pionków oraz 106 kart z 318 pytaniami dotyczącymi życia na wsi, wiejskich prac oraz świata zwierząt. Do każdego pytania dołączonych jest kilka odpowiedzi, z których tylko jedna jest poprawna. Co ciekawe, tematyka gry nie ogranicza się jedynie do Polski, a wiele pytań odnosi się do innych regionów świata, zwierząt hodowanych w innych krajach czy też wiejskich rekordów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here