Przysiady bułgarskie, dlaczego warto je robić?

0
1416
przysiady bułgarskie
fot. pexels.com

Przysiady cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Ich wykonywanie przynosi wiele korzyści dla naszej sylwetki, a także efekty ich regularnego ćwiczenia wzmacniają nasze mięśnie oraz poprawiają kondycję. Przysiady mają jednak różne formy i można je wykonywać w bardziej złożony sposób. Jednym z nich są przysiady bułgarskie, które są zaawansowanym ćwiczeniem i nie każdy potrafi je od razu wykonać. Sprawdź, dlaczego warto je wprowadzić do swojego treningu.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/przysiady-bulgarskie-czy-warto-je-wykonywac/

Zalety przysiadów bułgarskich

To ćwiczenie, które doskonale sprawdza się w walce o szczuplejsze uda, a także jędrne pośladki. Regularne ich wykonywanie stanowi doskonałą formę rzeźbienia swojego ciała, a także jest świetnym uzupełnieniem treningów, w którym bardzo często wykonujemy squaty.

Przysiady bułgarskie opierają się na ruchu jednostronnym, co umożliwia nam wyrównanie dysproporcji pomiędzy prawą, a lewą stroną ciała. To ćwiczenie jednostronne ma wiele zalet, gdyż angażuje do pracy wiele partii mięśniowych. Pozwala również pracować nad równowagą, a także stabilizuje postawę naszego ciała.

Jest ono dość trudne do wykonania na początku, jednakże nie warto się poddawać, a praktykować i wdrażać je jak najczęściej do swojego planu treningowego.

Jak wykonać przysiad bułgarski?

Do jego wykonania potrzebujesz taśmy TRX, ławeczki albo stepu. Wybraną nogę wówczas oprzyj na stojącej za sobą ławeczce, a drugą mocno postaw na podłożu, powinna być również lekko wysunięta do przodu, jak przy wykrokach.

Wyprostuj się, a kręgosłup utrzymaj w pozycji neutralnej. Unieś głowę oraz patrz przed siebie, następnie ciężar ciała przenieś na nogę wykroczną i postaraj się utrzymać równowagę. Pamiętaj by napiąć mięśnie i skoncentrować się na wykonywanym ruchu, powoli wykonaj przysiad na nodze wykrocznej, a także postaraj się zejść jak najniżej, bez chwiania się powróć do pozycji startowej.

Przeczytaj też: http://www.kochamydzieci.pl/wyzwanie-deska-doskonale-dla-kazdego/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here