Praca a pandemia

0
1045
praca

Polski rynek pracy zderza się obecnie z dwiema skrajnościami. Z jednej strony w wyniku pandemii wzrosło bezrobocie i coraz częściej mówi się o rynku pracodawcy, z drugiej, wiele firm ma realne problemy ze skompletowaniem kadry, zarówno stałej jak i tymczasowej. To, z którą sytuacją mamy do czynienia, zależy w dużej mierze od obszaru działalności przedsiębiorstwa.

Sytuacja na rynku pracy jest zróżnicowana i dynamiczna. Oferty pracy w Białymstoku są bardzo ciekawe na tle innych ofert ponieważ mają dużo możliwości pracy zdalnej dzięki, dzięki którym można wykonywać pracę nie opuszczając domu. Największą zaletą wymienianą przez pracowników zdalnych jest wygoda. Mogą pracować gdzie chcą, nawet w domu. Oszczędzają tym samym czas na dojazd do pracy, nie stoją w korkach. Oszczędności dotyczą także jadania na mieście w czasie przerw obiadowych. Aby wykonywać obowiązki służbowe w domu, potrzebna jest motywacja, samodyscyplina i dobra organizacja.

Utrudnieniem mogą być domowe rozpraszacze lub niewłaściwie przygotowane miejsce pracy. Home office to dobre rozwiązanie dla skrupulatnych introwertyków. Pracę zdalną mogą wykonywać m.in. graficy komputerowi, programiści i copywriterzy. Potrzebne jest wówczas silne łącze internetowe oraz laptop. Przydatny może okazać się także telefon służbowy. Pracodawcy zlecający zadania w formie home office zwykle zapewniają sprzęt służbowy do działania. Praca Białystok może być wykonywana zdalnie w pełnym wymiarze czasu lub naprzemiennie , raz w domu, raz w biurze. W tych trudnych czasach jakimi jest stan pandemii wielu specjalistów podpowiada jak znaleźć dobrą pracę w Białymstoku.

Duży deficyt osób poszukujących zatrudnienia oznacza, że masz spore szanse szybko znaleźć pracę. W takiej sytuacji zwykle możesz przebierać w ofertach od pracodawców. Wybierz te, które są dopasowane do Twoich atutów z CV oraz najbardziej atrakcyjne pod względem zarobków i Twojej przyszłej kariery. A potem sprawdź, jak napisać CV, które da Ci pracę. Praca Białystok oferuje również szybkie przekwalifikowanie się, np. dzięki bezpłatnym kursom z urzędu pracy. Możesz też przeczekać niekorzystny okres, szukając pracy w zawodzie pokrewnym. Kluczem do skutecznego szukania pracy jest również poznanie swoich mocnych i słabych stron. Jeśli znajdziesz pracę dopasowaną do własnych możliwości i zaczniesz eliminować wady, będziesz mógł negocjować wyższe wynagrodzenie.

Ankietowani pracodawcy wypowiedzieli się na temat pracy zdalnej. Okazało się, że długofalowy home office ma swoje dobre strony. Poza oszczędnością czasu i większym poczuciem bezpieczeństwa podczas pandemii, pracownicy instytucji finansowych wskazują wśród zalet takiego rozwiązania możliwość pracy także w przypadku niewielkich kłopotów zdrowotnych (66 proc.), gdzie pracując w biurze skorzystaliby wówczas ze zwolnienia lekarskiego. Nieco ponad połowa badanych (57 proc.) za plus uważa elastyczny czasy pracy. Natomiast 43 proc. pytanych jako największe zalety pracy zdalnej wskazało możliwość spędzania więcej czasu z rodziną i bliskimi. A 33 proc. ankietowanych jest zdania, że w warunkach domowych ich praca jest bardziej efektywna.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here