Poduszka do karmienia – niezbędne akcesorium dla karmiących mam

0
767

Poduszki do karmienia to akcesorium dla kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących, które na przestrzeni ostatnich lat stało się jednym z niezbędnych elementów wyprawki zarówno dla malucha, jak i dla przyszłej mamy. Głównym zadaniem rogala jest zwiększanie komfortu dziecka i rodziców podczas karmienia. Akcesorium to nie jest jednakże przeznaczone wyłącznie dla mamy czy taty. Z poduszki do karmienia mogą korzystać wszyscy ci, którzy będą karmić malucha. Rogal założony na wysokości pasa odciąża mięśnie rąk i ramion oraz szyję osoby karmiącej. Ponadto, stanowi doskonałe oparcie dla kręgosłupa.

Poduszka z uwagi na swój zaokrąglony kształt nazywana jest potocznie rogalem. Zastosowanie takiej, a nie innej konstrukcji sprawia, że poduszka do karmienia może być w dowolny sposób formowana i dostosowywana do preferencji osoby karmiącej oraz upodobań dziecka. Rogal może być wykorzystywany także jako miejsce spania dla malucha, wystarczy jedynie odpowiednio ułożyć poduszkę.

Poduszka nie tylko do karmienia

Poduszka do karmienia przydatna jest nie tylko podczas karmienia dziecka, ale może być wykorzystana także w trakcie ciąży. Rogal wykonany jest z materiałów łatwych do uformowania, dzięki czemu przyszła mama może idealnie dopasować go do kształtu brzucha. Poduszka do karmienia zapewnia wówczas stabilizację zaokrąglonego brzucha i tym samym zapewnia mu odpowiednie oparcie oraz zwiększa jakość snu kobiety ciężarnej.

Rogal przydatny jest nie tylko podczas karmienia malucha. Poduszka do karmienia może bez przeszkód służyć dziecku jako wygodny leżak albo stanowić asekurację podczas nauki samodzielnego siadania. Rogal przydatny okazuje się także podczas pierwszych prób raczkowania malucha, gdyż poduszka podłożona pod jego brzuch stanowić będzie dobre wsparcie dla mięśni.

Rogal do karmienia – niezbędne akcesorium dla kobiet w ciąży i kobiet karmiących

Jak zatem widać, poduszka do karmienia stanowi element wyprawki dla niemowlaka, który znacząco wpływa na komfort zarówno dziecka, jak i jego rodzicom, szczególnie mamom. Rogal może być wykorzystywany nie tylko do karmienia malucha, ale również przez kobiety w ciąży, które mogą użyć poduszki jako podpory dla ciążowego brzucha. Poduszki do karmienia przydają się zarówno w podróży, na spacerach, jak i w zaciszu domowego ogniska. Bez wątpienia jest to akcesorium, które okaże się pomocne w każdej rodzinie, która powitała na świecie dziecko.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here