Gryzaki dla dzieci – czym się kierować przy ich wyborze?

0
728
Gryzaki dla dzieci

Gryzak jest zazwyczaj kupowany przez rodziców w okresie ząbkowania. Używanie go przez malucha to jeden z najskuteczniejszych sposobów na złagodzenie bólu. Gryzak nie tylko pomoże przetrwać ząbkowanie, ale także będzie stanowił dla niego rodzaj zabawki. Na co warto zwrócić uwagę przy jego wyborze? Podpowiadamy.

Gryzaki dla dzieci – czym kierować się przy wyborze?

Ząbkowanie pojawia się u dzieci pomiędzy 6. a 8. miesiącem życia. Na tę okazję warto się jednak przygotować nieco wcześniej. Wybór odpowiedniego gryzaka zależy głównie od osobistych preferencji malucha i etapu ząbkowania. W przypadku bolesnego procesu warto postawić na miękki gryzak. Gdy niemowlak przechodzi ten etap łagodniej można spokojnie zakupić twardszy model.

Warto wiedzieć, że funkcja gryzaka nie ogranicza się jedynie do łagodzenia bólu. Wspiera on także rozwój funkcji poznawczych, a także motorykę małych rączek. Gryzak wprowadzać można już od 3. miesiąca życia. To właśnie wtedy dziecko zaczyna chwytać pierwsze przedmioty. Na początek warto zainwestować w mały, lekki i miękki gryzak. Takie modele znaleźć można na stronie https://www.wozki-foteliki.pl/110-gryzaki.

Czym powinien charakteryzować się dobry gryzak?

Przede wszystkim powinien być on lekki i poręczny. W okresie niemowlęcym dziecko dopiero uczy się chwytać różne przedmioty, a więc gryzak nie może być zbyt ciężki i musi dawać się łatwo chwytać. Ważnym jest także zapewnienie bezpieczeństwa. Zakupiony gryzak powinien posiadać atesty, a także nie zawierać farb spożywczych i substancji ropopodobnych.

Dobry gryzak powinien również być łatwo do umycia. Niezadbanie o higienę może skutkować zapaleniem dziąseł. Dobrze, aby gryzak posiadał wypustki, które będą masować dziąsła malucha. W razie potrzeby można nałożyć na nie żel przeciwbólowy. Nie bez znaczenia jest także ciekawy kształt i kolor. By dziecko zainteresowało się gryzakiem musi być on dla niego atrakcyjny.

Jakie są rodzaje gryzaków?

W sklepach dostępnych jest wiele rodzajów gryzaków. Wśród nich wymienić możemy np. gryzaki z wodnym lub żelowym wypełnieniem. Najczęściej wykonane są one z silikonu. Ten typ wypełniony jest płynną substancją w środku. Warto przechowywać je w lodówce, ponieważ schłodzone przynoszą większą ulgę maluchowi.

Dla dzieci, które szczególnie trudno przechodzą okres ząbkowania sprawdzić się mogą gryzaki wykonane z miękkich tkanin. Zazwyczaj występują one pod postacią przytulanek. Ciekawym typem gryzaka są modele drewniane. Ze względu na materiał wykonania należą one do rodzajów twardych. Mają one właściwości antybakteryjne i pozbawione są sztucznych składników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here