Maty do zabawy dla dzieci – jak dobrać je do wieku?

0
2520
Maty do zabawy dla dzieci

Maty do zabawy różnią się między sobą nie tylko kolorami, ale też konstrukcją, czy materiałem. Nie zawsze sprawdzi się ta sama mata.

Dzieci uwielbiają się bawić na podłodze. Już nawet kilkumiesięczne maluchy eksplorują świat, raczkując po pokoju. Równie naturalna jak harce na ziemi, jest troska rodziców, by zapewnić dzieciom bezpieczną przestrzeń do zabawy. Maty mogą okazać się tutaj bardzo pomocne. Mogą z nich korzystać dzieci w każdym wieku, ale jak wybrać tę właściwą?

Coś dla niemowlaka

Kiedy chcemy kupić matę do zabawy dla młodszego dziecka, możemy postawić na coś, co posłuży przez lata. To znaczy, że mata będzie przede wszystkim zapewniać komfort cieplny. Jednak warto pójść o krok dalej i przyjrzeć się potrzebom rozwojowym niemowlaka. Od urodzenia bardzo ważne jest rozwijanie integracji sensorycznej, czyli stymulacja zmysłów, dostarczanie odpowiednich bodźców. Dlatego też popularnością cieszą się maty sensoryczne, które mają dodatkowe elementy o innej fakturze, szumiące, szeleszczące. Rozbudzają wyobraźnię maluszka, motywują do odkrywania świata. To nie tylko zapewnienie przestrzeni do zabawy, ale też troska o rozwój dziecka. Przykładem maty sensorycznej, która jest z bezpiecznych materiałów i mogą z niej korzystać nawet maluszki, jest ta na stronie: https://kidspace-shop.com/produkt/mata-sensoryczna-blekitny-mis/

Coś dla starszego dziecka

Wraz z wiekiem potrzeby się zmieniają, a mata sensoryczna przestaje być ciekawa dla kilkulatka. Podczas zabawy nie potrzebuje już szumiących dodatków. Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym znacznie ciekawsze będą maty antypoślizgowe, na których będą mogły rozłożyć klocki, samochodziki i lalki. W ich przypadku mata będzie zastępować kocyk. Jej przewagą będzie to, że dzięki antypoślizgowej powłoce nie będzie się przesuwać. Zagwarantuje też odpowiedni komfort cieplny, a tym samym uchroni przed przeziębieniem. Jest to też sposób na pewne zachowanie porządku. Wystarczy ustalić, że skarby dziecka w trakcie zabawy nie mogą przekraczać powierzchni maty.

Mata na prezent

Warto zauważyć, że maty do zabawy mogą być też świetnym pomysłem na prezent. Sprawdzą się w zasadzie na każdą okazję. Są uniwersalne, funkcjonalne i podobają się dzieciom. Ważne, by przy tym zwracać uwagę na jakość i rodzaj materiałów użytych do produkcji. Nie mogą zawierać żadnych związków, które mogłyby wywołać jakiekolwiek podrażnienia. Ciekawe, bezpieczne i dobrej jakości maty dla młodszych i starszych dzieci można znaleźć na stronie https://kidspace-shop.com/pokoik/maty-do-zabawy/.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here