Jak prawidłowo wykonać pomiar stopy u dziecka

0
1104
stopa
fot: pixabay.com

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż kupno butów. Wystarczy przymierzyć dany model w swoim rozmiarze i gotowe. Niestety, z pewnością nie zgodzą się z tym rodzice małych dzieci.Jak ułatwić sobie to zadanie? Znamy na to kilka sposobów.

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-zmierzyc-stope/

Małym dzieciom stopy rosną bardzo szybko. To okres intensywnego wzrostu i może nas zaskoczyć, ze po miesiącu czy dwóch, nowe buty zaczynają malucha coraz bardziej obcierać. Powinniśmy to zatem stale kontrolować. Dlaczego?To okres, w którym stopa dopiero się kształtuje, jest podatna na zniekształcenia. Zbyt ciasne buty, oprócz oczywistej niewygody i bolesnych odcisków, mogą powodować wykręcanie się palców. Rehabilitacja takich zniekształceń jest długotrwała, dlatego lepiej zapobiegać niż leczyć.

Sposób z patyczkiem

W jaki sposób sprawdzić, czy buty nie są już za małe? Maluchy często nie potrafią nam tego zakomunikować lub po prostu stwierdzają, że nie lubią danych butów, co równie dobrze może oznaczać, że im się nie podobają. Szybko to zweryfikujemy domowym sposobem. Poprośmy dziecko, aby stanęło gołą stopa na kartce i obrysujmy ją. Następnie linijką zmierzmy odległość od pięty do końca palców. Przytnijmy drewniany patyczek do szaszłyków na tę długość i włóżmy go do buta. Powinien z łatwością się zmieścić z dodatkową kilku milimetrową przerwą. 

Komputerowe mierzenie stopy

Drugim prostym sposobem jest komputerowe mierzenie stopy. Wkładamy wówczas stopę do specjalnego urządzenia, które dokładnie ją skanuje. Jest to znacznie bardziej zaawansowana metoda niż w przypadku patyczka. Dowiemy się dzięki niej nie tylko, jaka jest długość stopy, ale także jeje szerokość czy wysokość podbicie. To bardzo przydatne informacje zwłaszcza jeśli nasze dziecko ma wąska stopę czy bardzo wysokie podbicie i trudno mu kupić buty. Wiele sklepów internetowych z butami korzysta z pomiarów komputerowych, by dopasować najlepsze buty dla klienta. Korzystają na tym obie strony – sklep ma mniej zwrotów z powodu źle dobranego obuwia, a osobie z nietypową stopą oszczędza to wielu godzin poszukiwań właściwego modelu. To bardzo wygodne rozwiązanie w przypadku dzieci, które rzadko przecież lubią mierzenie butów. Urządzenia do komputerowego pomiaru stopy znajdują się w wielu punktach w mieście, więc możemy badać stopę dziecka regularnie i wygodnie kupować dla niego buty przez internet. 

Przeczytaj też: http://www.bodyandmind.pl/najlepsze-preparaty-do-stylizacji-paznokci/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here