Dziecko recytuje!

0
1506
dziecko recytuje
fot. pexels.com

Bardzo ważnym jest, aby w obecnych czasach nasze dzieci nie spędzały wyłącznie czasu w Internecie i na graniu w gry komputerowe. Chcąc zadbać o ich wyobraźnię i kreatywność czytamy im bajki i wierszyki dla dzieci. Powinniśmy również zacząć razem z nimi recytować znane i lubiane przez dzieci wierszyki. Dlaczego to takie ważne?

Przeczytaj też: http://www.blogprasa.pl/wiersze-dla-dzieci-do-recytacji/

Dzieci bardzo szybko się uczą i zapamiętują. Dlatego ważnym jest, aby za młodu uczyć ich jak najwięcej, by w przyszłości miały łatwiej. Zwłaszcza, jeśli chodzi o czytanie, pisanie i mówienie.

Słowa i mowa

Dziecko, któremu czytamy uczy się szybkiego rozpoznawania słów po ich dźwięku oraz ich zapisu, gdy razem z rodzicem trzyma książeczkę. To bardzo ważne działanie, które ułatwia dziecku naukę oraz pozwala na rozwijanie jego fantazji.

Niemniej ważnym jest by uczyć dziecko prawidłowego wymawiania różnych słów. I tu z pomocą również przychodzi czytanie bajek. Możecie razem z dzieckiem w trakcie czytania robić pauzę, by powtórzyło dominujące słówko w tekście. Wówczas szybciej zapamięta słowo, a także nauczy się je prawidłowo wymawiać.

Recytacja sposobem na naukę

Starsze dzieci, w wieku przedszkolnym, są bardzo często angażowane do odgrywania ról w sezonowych przedstawieniach w przedszkolnym lub szkolnym teatrzyku. Muszą wówczas nauczyć się swojego tekstu i w trakcie przedstawienia odegrać swoją rolę.

Takie działania uczą dzieci zapamiętywania tekstu, a także odwagi do wystąpienia i wyrecytowania jego fragmentu w trakcie przedstawienia. Dziecko uczy się również prawidłowej wymowy słów oraz dba o dykcję.

Zachęcamy rodziców do tego, aby i w domu namawiali swoje pociechy do recytowania wierszyków lub ulubionych fragmentów z bajek. Mogą to robić przy okazji urodzin kogoś z rodziny, w formie prezentu lub po prostu okolicznościowo w związku ze Świętami.

Dzieci również lubią odgrywanie ról i scenek, a więc mały doping od rodziców z pewnością doda im odwagi i wsparcia, by mogli publicznie zaprezentować swój talent.

Zobacz też: http://kidini.pl/spac-jak-niemowlak/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here