Dlaczego warto kupować drewniane zabawki?

0
1208
drewniane zabawki

Elektroniczne komputery przepełnione niezliczoną ilością zadań edukacyjnych, płaczące lale czy zwierzaki wyglądające jak żywe – takimi zabawkami najczęściej raczymy swoich milusińskich. I choć są kolorowe i przyciągające uwagę to jednak nie zajmą najmłodszych dłużej niż na kilka minut. Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku drewnianych zabawek. Są nie tylko naturalne i bezpieczne, ale co najważniejsze – pobudzające dziecięcą wyobraźnię. To coś, czego nie można powiedzieć o plastikowych odpowiednikach, dlatego pomimo upływu lat, nadal cieszą się dużym zainteresowaniem.

Za co kochamy drewniane zabawki?

Przede wszystkim za ekologiczny charakter. Drewno to naturalny surowiec, który – w przeciwieństwie do plastiku – nie zawiera szkodliwych substancji. A do tego wykazuje się wyjątkową trwałością i odpornością na uszkodzenia. Drewniane zabawki nie tylko przyciągają uwagę kolorami, ale przede wszystkim bezpieczeństwem zastosowania. Są pokryte nietoksycznymi, przyjaznymi dla środowiska farbami i olejami. W związku z tym, mogą być używane przez najmłodszych. Wspomnieć należy o jeszcze jednej, bardzo ważnej zalecie. Jako, że nie narzucają sposobu zabawy, mogą być użytkowane na wiele sposobów. To niewątpliwie wywiera nieoceniony wpływ na dziecięcą wyobraźnię i kreatywność, czego nie można powiedzieć o plastikowych odpowiednikach. Co ważne, drewniane zabawki stymulują czynności poznawcze, pozwalają na zdobycie nowych umiejętności, a także pozytywnie wpływają na rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej. A wszystko to bez konieczności posiadania baterii.

Które wybrać?

Idealne drewniane zabawki to te posiadające specjalne atesty i certyfikaty. Świadczą o tym, że są dopuszczone do kontaktu z dziećmi. A zatem, zapewniają im bezpieczeństwo.  Kolejnym ważnym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę to wiek malucha. Nie każdy przedmiot będzie odpowiedni dla niemowlęcia. I odwrotnie, nie wszystkie zabawki z drewna przyciągną uwagę starszaków. Warto zatem kierować się rekomendacjami producenta, co do zalecanego wieku użytkownika. Niemniej jednak, spośród szerokiego asortymentu zabawek, można wyróżnić takie, które charakteryzują się wyjątkowym uniwersalizmem zastosowania. Mowa oczywiście o klockach. Ich ponadczasowość i wszechstronność zjednuje sympatię wszystkich dzieci. Mimo tego, że są proste w użyciu to jednak stwarzają najwięcej wariantów zabawy. Rosną razem z maluchem i nigdy się nie znudzą. Doskonale zatem sprawdzą się w roli kreatywnego upominku dla pociechy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here