Przegląd zabawek Janod

0
1915

Zapewnienie dobrego startu każdemu dziecku wymaga dużej wiedzy oraz świadomości rodziców w przeróżnych sferach życia. Z pewnością jedną z nich są zabawki. Te nie tylko zajmują czas dziecka i pozwalają mu na poczucie radości, ale mają też przemożny wpływ na jego rozwój. Szczególnie w pierwszych latach życia.

Materiały stosowane przez Janod

Zakupując zabawki dla dziecka należy zwrócić uwagę na materiały, z których zostały one wykonane. Duża część produktów dla dzieci jest importowana z Chin, w których fabryki nie dbając o standardy, dopuszczają do obecności w zabawkach ołowiu oraz ftalanów, które mają negatywny wpływ na zdrowie malucha.

Zabawki drewniane, oferowane przez Janod, są ekologiczne i nie mogą zawierać szkodliwych związków chemicznych. Ponadto charakteryzują się większą odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz poprzez brak zastosowania elektroniki wpływają pozytywnie na rozwój u dziecka kreatywnego sposobu myślenia.

Odpowiedni atest

Zakupując zabawki należy zwrócić uwagę, czy posiadają one znak atestu CE. Jest to deklaracja producenta, iż kupowana zabawka spełnia wymogi w zakresie bezpieczeństwa. Przykładowo wszystkie zabawki Janod go posiadają.

Janod jest producentem oferującym na rynku zabawki najwyższej jakości zarówno pod względem wykonania, jak i użyteczności dla dziecka. Firma wprowadziła na rynek różnorodne zabawki poprawiające między innymi dziecięcą motorykę, grafomotorykę czy zdolności do kreatywnego myślenia.

Zabawki Janod

Jedną z ciekawszych zabawek oferowanych przez firmę, pozwalającymi ćwiczenie logicznego myślenia oraz sprawności manualnej są tzw. książki magnetyczne określane również magnetobookami. Jest to drewniana zabawka posiadająca bardzo dużą liczbę różnorodnych magnesów, które przyczepiane są do planszy.

Zróżnicowanie magnesów pozwala na kreatywne układanie historii, z którymi dziecko może mieć styczność w codziennym życiu. Ilość magnesów oraz możliwości układania alternatywnych historii sprawia, że zabawka przez długi czas będzie interesować dziecko.

Producent oferuje też inne zestawy kreatywne, które idealnie spełnią swoje zadanie. Między innymi może za taki zestaw posłużyć kuchnia Janod. Poprzez tę zabawkę, która wiernie odwzorowuje prawdziwą kuchnię, ale jest rozmiarem dostosowana do wzrostu oraz dłoni dziecka, umożliwia się mu aktywną naukę i uczestnictwo w codziennych obowiązkach.

Zabawka dobrze wpłynie zarówno na rozwój dziecięcej kreatywności, jak i na motorykę małej dłoni. Sprawdzi się również idealnie, jak akcesorium dla popularnej wśród dzieci zabawy w dom zapewniając dziecku dużą ilość radości. Taka aktywność, z pewnością będzie miała też pozytywny wpływ na ogólny rozwój dziecka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here