Pieluchomajtki dziecięce – rozwiązanie dla każdego małego wiercipięty!

0
968
Pieluchomajtki dziecięce

Twoje dziecko właśnie zaczyna naukę korzystania z nocnika? Maluch uwielbia się bawić i niemal przez cały czas jest w ruchu? Każda zmiana pieluszki to mikrowojna między tobą a dzieckiem? Jeśli na którekolwiek z tych pytań twoja odpowiedź jest twierdząca, mamy dla ciebie rozwiązanie. Zamień tradycyjne pieluszki na pieluchomajtki. Dlaczego warto sięgnąć po dziecięce pieluchomajtki? Jakie są zalety tego rozwiązania? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Pieluchomajtki zamiast pieluch dla starszych dzieci

Pieluchomajtki można zakładać dzieciom już od ok. 9 miesiąca. To świetne rozwiązanie dla pociech, które są nieustannie w ruchu, a każda zmiana pieluszki przypomina wojenne starcie rodzica z dzieckiem. Pieluchomajtki dziecięce dobrze sprawdzą się nie tylko w przypadku amatorów wiecznej zabawy, ale też będą świetną opcją dla niemowlaków, które zaczynają raczkować. Chcąc zmienić dziecku pieluszkę, należy umieścić je w pozycji leżącej. W przypadku pieluchomajtek nie ma takiej konieczności. Pieluchomajtki zakłada się tak, jak tradycyjne majtki, wszystko dzięki temu, że nie mają dodatkowego mocowania. Można to zrobić w pozycji stojącej, bez konieczności przerywania dziecku zabawy.

Pieluchomajtki dziecięce – gwarancja swobody ruchów

Tradycyjne pieluszki czasem mogą krępować ruchy dziecka, powodując w ten sposób podrażnienia. W przypadku pieluchomajtek taki problem nie występuje. Pieluchomajtki dziecięce, takie jak dostępne tutaj: https://bambiboo.eu/3-pieluchomajtki, nie krępują ruchów, dzięki czemu malec może oddać się beztroskiej zabawie. Nie trzeba się przy tym obawiać o szczelność tego rozwiązania. Mimo aktywności dziecka, pieluchomajtki przez cały czas pozostają tak samo szczelne, a wszystko dzięki specjalnym, wywiniętym falbankom. Są tak samo chłonne i oddychające, jak klasyczne jednorazówki. Dobrze radzą sobie z odprowadzaniem wilgoci, dzięki czemu będą w stanie odpowiednio zadbać o delikatną skórę malca.

Pieluchomajtki – sposób na naukę samodzielności

Pieluchomajtki to rozwiązanie zalecane dzieciom, które uczą się korzystać z nocnika. Dlaczego? Można je ściągnąć tak łatwo, jak zwykłe majtki, dlatego dziecko, które będzie chciało skorzystać z nocnika, będzie mogło szybko i łatwo to zrobić. Natomiast jeśli nie zdąży, nie będzie to problem – pieluchomajtki wchłoną zawartość. Pieluchomajtki dziecięce to dobry sposób na naukę samodzielności. Chodzi tu nie tylko o kwestię korzystania z nocnika. Jeśli dziecko potrafi się samo ubierać, może też samo zakładać pieluchomajtki (z pieluszką nie byłoby tak łatwo). To pierwszy, poważny krok w stronę samodzielności.

Pieluchy czy pieluchomajtki – co wybrać?

Żeby zdecydować, co będzie lepsze dla dziecka: pieluchy czy pieluchomajtki, warto poznać możliwości, jakie daje każde z tych rozwiązań. O ile pieluchy będą odpowiednie dla dzieci w każdym wieku, o tyle pieluchomajtki znajdą zastosowanie w przypadku starszych dzieci (tych od 9 miesiąca). Pieluchomajtki to opcja dla urwisów, które zaczynają raczkować lub po prostu – nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu. Takie rozwiązanie zapewni dziecku większą swobodę ruchów niż zwykłe jednorazówki. Sam sposób zakładania i zdejmowania wygląda inaczej. Pieluszkę trzeba zmieniać na leżąco, pieluchomajtki zmienia się na stojąco, tak, jak zwykłe majtki. Jeśli chodzi o chłonność, w przypadku obydwu rozwiązań będzie zbliżona.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here