Zaszczep miłość do literatury w swoim dziecku! Oto 3 najlepsze książki dla dzieci do lat 10

0
1657
Zaszczep miłość do literatury w swoim dziecku! Oto 3 najlepsze książki dla dzieci do lat 10

Tego, jak ważne dla rozwoju każdego człowieka jest czytanie książek, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Szczególnie istotne jest, by nawyk czytania wyrobić w sobie jak najwcześniej. W przypadku dzieci obowiązek zaszczepienia w nich miłości do książek spoczywa przede wszystkim na ich rodzicach i opiekunach. Im wcześniej maluchy będą miały bezpośredni kontakt z literaturą, tym szybciej będą mogły z jej pomocą rozwijać swoją wyobraźnię, pamięć, poszerzać słownictwo, a przede wszystkim –spędzać swój wolny czas na wartościowej rozrywce, w przeciwieństwie to wielu ich rówieśników, zabijających nudę z nosami niemal przyklejonymi do ekranu tabletu. Dziś, na całe szczęście, oferta literatury dla dzieci, nawet tych najmłodszych, jest niezwykle szeroka.

Zaszczep miłość do literatury w swoim dziecku! Oto 3 najlepsze książki dla dzieci do lat 10

Tego, jak ważne dla rozwoju każdego człowieka jest czytanie książek, nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć. Szczególnie istotne jest, by nawyk czytania wyrobić w sobie jak najwcześniej. W przypadku dzieci obowiązek zaszczepienia w nich miłości do książek spoczywa przede wszystkim na ich rodzicach i opiekunach. Im wcześniej maluchy będą miały bezpośredni kontakt z literaturą, tym szybciej będą mogły z jej pomocą rozwijać swoją wyobraźnię, pamięć, poszerzać słownictwo, a przede wszystkim spędzać swój wolny czas na wartościowej rozrywce, w przeciwieństwie to wielu ich rówieśników, zabijających nudę z nosami niemal przyklejonymi do ekranu tabletu. Dziś, na całe szczęście, oferta literatury dla dzieci, nawet tych najmłodszych, jest niezwykle szeroka. Poniżej prezentujemy trzy najciekawsze propozycje książek dla dzieci do lat 10, które wybraliśmy z aktualnej oferty księgarni internetowej Merlin.pl: https://merlin.pl/catalog/ksiazki-m10349074/dla-dzieci-c100126/

Nela i sekrety dalekich lądów”, Nela Mała Reporterka, National Geographic

„Nela i sekrety dalekich lądów” to już jedenasta książka w dorobku trzynastoletniej podróżniczki. Nela w swoją pierwszą podróż wyruszyła wraz z rodzicami, gdy miała zaledwie pięć lat. Od tamtej pory z każdej swojej kolejnej wyprawy powraca bogatsza o setki nowych doświadczeń, fascynujących opowieści i zdjęć, którymi dzieli się ze swoimi młodymi czytelnikami za pośrednictwem swoich książek. Najnowsza odsłona jej przygód zabiera dzieci na tajemniczą azjatycką wyspę Borneo, gdzie można spotkać niespotykane nigdzie indziej rośliny i zwierzęta. Dzieci dowiedzą się z tej publikacji na przykład tego, że to właśnie z Borneo pochodzi niezwykły gatunek małpy, nosacz sundajski, a także będą miały szansę zobaczyć, jak wygląda dżungla po zmroku. Oprócz tego, Nela poprowadzi czytelników śladami „leśnych ludzi” i opowie o zamieszkujących wyspę potomkach łowców głów.

Nela i sekrety dalekich lądów

Książki autorstwa Neli Małej Reporterki cieszą się ogromną popularnością wśród młodych czytelników. Są napisane prostym, zrozumiałym nawet dla mniejszych dzieci językiem, a dzięki zapierającym dech w piersiach zdjęciom i ciekawym materiałom multimedialnym, które można obejrzeć w internecie, rozwijają w maluchach pasję do poznawania najdalszych nawet zakątków świata. „Nela u sekrety dalekich lądów” to doskonała propozycja dla każdego małego odkrywcy, zafascynowanego otaczającym go światem. Książka kierowana jest do dzieci czytających samodzielnie, ale również wspólna lektura z rodzicem może się okazać niezwykle rozwijającym doświadczeniem – i to dla obu stron!

Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków”, Marta Galewska-Kustra, Nasza Księgarnia

Seria książeczek o sympatycznym chłopczyku imieniem Pucio, jego rodzince i przyjaciołach, od wielu miesięcy święci kolejne triumfy i praktycznie nie schodzi z list bestsellerów w kategorii książek dla dzieci. Są to publikacje edukacyjne – każda część przeznaczona jest dla dzieci na innym etapie rozwoju i pomaga maluchom rozwijać umiejętności związane z wymową dźwięków, głosek, sylab i w końcu całych wyrazów i zwrotów. Autorka cyklu jest pedagogiem i logopedą, na co dzień pracującą z małymi dziećmi, dlatego możemy mieć pewność, że książeczki te zostały przygotowane przez prawdziwą specjalistkę. I mimo że książeczki te mają za zadanie ćwiczyć u dzieci pewne umiejętności, to młodzi czytelnicy dopiero rozpoczynający swoją przygodę z mówieniem i czytaniem zapałali do serii ogromnym entuzjazmem – co wcale nie jest zaskakujące, bo przygody Pucia są bardzo zabawne i niezwykle angażujące!

Pucio na wakacjach

Czwarta odsłona cyklu kierowana w szczególności do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Jest w niej zdecydowanie więcej tekstu niż w poprzednich częściach, a nacisk położony został na prawidłową artykulację. Książeczka ta nie tylko pomoże maluchowi opanować wymowę nawet najtrudniejszych głosek, ale dodatkowo pozwoli rodzicom ocenić, czy mowa dziecka rozwija się prawidłowo, czy też niezbędne będzie wsparcie logopedy.

W „Puciu na wakacjach” główny bohater, jego rodzeństwo, Misia i Bobo, oraz ich rodzice wyjeżdżają wspólnie na wymarzone wakacje nad morze! Czeka ich tam wiele przygód i nowych doświadczeń. Dzieci będą budować zamki z piasku, odwiedzą skansen i zobaczą na własne oczy wiele wiejskich zwierząt! Zabawy będzie w bród!

Jesień na ulicy Czereśniowej” Rotraut Susanne Berner, Dwie Siostry

Podobnie jak seria o przygodach Pucia, cykl książek o mieszkańcach ulicy Czereśniowej zgromadził wokół siebie sporą rzeszę młodych fanów, zafascynowanych wspaniałymi ilustracjami niemieckiej graficzki Rotraut Susanne Berner. Publikacje te przeznaczone są dla bardzo młodych odbiorców, nawet tych, którzy jeszcze w ogóle nie umieją czytać – a to dlatego, że w książkach tych prawie wcale nie ma tekstu! Są za to niesamowite, bogate w szczegóły ilustracje, które staną się przyczynkiem do wielu fascynujących opowieści!

Jesień na ulicy Czereśniowej

„Jesień na ulicy Czereśniowej” pozwala nam śledzić poczynania mieszkańców tytułowej ulicy podczas tej właśnie pory roku. Na każdej rozkładówce autorka umieściła dziesiątki różnych postaci, a każda z nich, jak to w mieście, zajmuje się swoimi sprawami i podąża we własnym kierunku. Dziecko razem z rodzicem może obserwować, co robią poszczególne osoby na kolejnych ilustracjach i wymyślać na tej podstawie własne historie – a ogranicza je jedynie jego własna wyobraźnia! Dołączcie wspólnie do mieszkańców ulicy Czereśniowej, którzy przygotowują się do miejskiego festynu. Obserwujcie odlatujące do ciepłych krajów ptaki i drzewa, które przed zimą gubią swoje liście. Bawcie się w odszukiwanie bohaterów i podążajcie ich śladami przez kolejne strony. Długie godziny świetnej zabawy gwarantowane!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here