Wyprawka dla dzecka

0
1981

Wyprawka dla dziecka jest praktycznie tak samo ważna, jak i dla matki. Trzeba koniecznie przygotować ją wcześniej – kiedy bowiem akcja porodowa już się zacznie, może być po prostu za późno i potem będziemy musiały prosić całą rodzinę o dostarczenie poszczególnych elementów. A zatem co powinna zawierać wyprawka dla noworodka do szpitala?

1. Kosmetyki – oczywiście każda wyprawka dla dziecka do szpitala musi zawierać odpowiednie kosmetyki. Czyli jakie? Otóż dziecko na pewno będzie potrzebowało łagodnego mydełka dostosowanego specjalnie do jego potrzeb oraz miękkiego ręczniczka z kapturkiem na główkę dziecka. Konieczny będzie także zakup kremu przeciw oparzeniom.

2. Ubranka – Jakie ubranka dla noworodka do szpitala trzeba spakować? Na pewno należy wziąć dwie bawełniane czapeczki z delikatnym szwami, które nie ucisną główki dziecka, dwie pary skarpetek oraz rękawiczki niedrapki. Dodatkowo należy zaopatrzyć się w mniej więcej trzy kaftaniki albo body dla dziecka oraz oczywiście śpioszki. Konieczne będzie także ubranie na wyjście.

3. Pieluchy – wyprawka dla niemowlaka do szpitala nie byłaby kompletna bez jeszcze kilku rzeczy. Mianowicie trzeba spakować peluszki jednorazowe – to rzecz oczywista. Przyda nam się ich około 25. Ponadto warto zakupić kilka pieluch tetrowych a także jakiś rożek albo ewentualnie kocyk. Co ważne – dobrze by było, gdyby posiadał on jakieś ciekawe dla dziecka motywy. Dobrym pomysłem jest także kupienie nawilżonych chusteczek, choć pamiętajmy, aby nie stosować ich za często.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here