Wybór zabawki dla swojego dziecka

0
736
Wybór zabawki dla swojego dziecka

Wielu rodziców uważa, że zabawki, którymi bawi się ich dziecko mają znaczny wpływ na jego wychowanie oraz kreowanie się charakteru. Z tego powodu nie chcą przypadkowo zakupić niepotrzebnego drobiazgu lub takiego, który w jakimś stopniu mógłby pogorszyć zachowanie ich pociechy. Rynek zabawek jest tak olbrzymi, że chcąc przeglądnąć wszystkie pozycje na chociażby jednym sklepie internetowym, trzeba by poświecić temu mnóstwo czasu. Można znaleźć na nim przeróżne rodzaje zabawek, począwszy od tych dla niemowlaków, aż po te przeznaczone dla dużych dzieci.

Wiek i płeć, a dobór zabawki

Według opiekunów dziecka, oczywistą rzeczą jest, że w kontekście zabawy dziewczynka ma inne potrzeby niż chłopiec. W końcu, ciężko wyobrazić sobie kupno samochodu na ster córce, a lalki synowi. Zdarzają się jednak wyjątki. W momencie, w którym dziewczynka wyraźnie okazuje zainteresowanie samochodami, samolotami czy nawet czołgami, to nie powinniśmy na siłę odrzucać jej tych myśli dając jej w prezencie domek dla lalek. Podobna sytuacja tyczy się również drugiej strony. Chłopiec lubiący lalki lub bawienie się w zabawkowej kuchni, może w przyszłości zostać chociażby kucharzem, modelem czy fryzjerem i nie ma w tym zupełnie nic złego. Standardowy podział na potrzeby dzieci rozpoczyna się w momencie, w którym zaczynają sobie zdawać sprawę z tego co je otacza. Przed tym okresem, idealne będą zabawki uniwersalne takie jak np. edukacyjne pluszowe misie lub po prostu coś, co mówi oraz się rusza.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka

zabawka

Nie wszystkie konstrukcje zabawek zostały odpowiednio przemyślane przez producentów. Rzeczą, która jest absolutnie najistotniejsza w momencie kupna zabawki dla dziecka jest certyfikat CE. Jeżeli na opakowaniu produktu nie znajdziemy takiego oznaczenia, lepiej od razu odłożyć go na półkę. Przy wyborze prezentu szczególnie dla najmniejszego dziecka, powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy produkt nie zawiera zbyt małych elementów, które nasza pociecha mogłaby połknąć. Zabawki, które imitują mowę oraz śpiewają, wcześniej należy sprawdzić, ponieważ wiele z nich może wydawać za głośne dźwięki lub po prostu fałszować. Materiał oraz wykonanie wcale nie są mniej istotne. Ostre kanty mogą spowodować, że gdy dziecko poślizgnie się podczas zabawy, pokaleczy się.

Gdzie i jak zakupić odpowiednią zabawkę?

Istnieje wiele możliwości, aby nabyć prezent dla dziecka. Można to zrobić nawet w supermarkecie. Zaleca się jednak, aby korzystać z autoryzowanych sklepów, które są wyspecjalizowane w danej dziedzinie. Można zrobić to zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i przez internet. Zakup na miejscu pozwoli nam na dokładne sprawdzenie zawartości oraz wszelkiego rodzaju certyfikatów bezpieczeństwa. W razie wątpliwości mamy możliwość doradzenia się sprzedawców czy aby na pewno ta zabawka będzie odpowiednia dla naszej pociechy. W przypadku drugiej opcji, internetowy sklep z zabawkami oferuje nam wszystkie produkty w jednym miejscu, pokategoryzowane względem wieku, potrzeb oraz płci dziecka. Każda z zabawek posiada również indywidualny opis i informacje odnośnie bezpieczeństwa. W kwestii cen, produkty w internetowych sklepach z reguły okazują się tańsze niż te w stacjonarnych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here