Wybieramy prezent na chrzest!

0
1953

Narodziny nowego życia to zawsze gigantyczna mieszanka pozytywnych uczuć. Z jednej strony mamy dumę i spełnienie rodziców, z drugiej radość i wzruszenia najbliższych. Wraz z przyjściem na świat nowego członka rodziny, na malucha czekają jeszcze jedne narodziny, te w roli dziecka bożego, podczas wejścia do wspólnoty kościoła katolickiego przez chrzest. Jest to jedno z niewielu niezwykle ważnych wydarzeń, którego samo dziecka nie będzie pamiętać. Z pomocą przychodzą jednak pamiątki z chrztu i prezenty przybyłych. To właśnie one opowiedzą historię chrzcin i zachowają ducha tej wyjątkowej chwili na lata. Co kupić na chrzciny? To pytanie z pozoru trudne, jednak mamy dla Was kilka wskazówek, które z pewnością ułatwią wasz wybór!

Chwila, którą trzeba uwiecznić

Wybór chrzcielnego prezentu musimy rozpocząć od jednego stwierdzenia: nie każdy prezent na chrzest musi być pamiątką, ale… No właśnie, ciężko będzie po prostu wymyślić coś, co przyda się dziecku na tym etapie życia i przetrwa na tyle długo, by ucieszyć w chwili, gdy maluch będzie już świadomy na tyle, by porozmawiać o chrzcie. Pamiątki to  jednak pewnik i sprawdzona forma prezentu, który z pewnością będzie zyskiwał na wartości z upływem kolejnych lat, jako forma przywoływacza wspomnień. Co może stanowić taką pamiątkę? Możliwości jest wiele od haftowanych chusteczek, przez medaliki, aż po poduszki dla dzieci na chrzest. Każda z nich doskonale sprawdzi się w roli pamiątki po latach, kiedy przyjdzie czas na wspomnienia i historie z lat najwcześniejszych, a poduszki dla dzieci na chrzest mogą się przydać od razu, gdy przyjdzie potrzeba utulić małą główkę do snu.

Lokata na przyszłość

Oprócz pamiątek, które przypomną o przeszłości, możemy podarować maluchowi coś, co przyda mu się na późniejszych etapach życia. Takie upominki będą oczywiście musiały poczekać, aż dziecko osiągnie odpowiedni wiek, jednak ich wartość wcale nie spadnie, a wręcz ulegnie pomnożeniu. Takim prezentem są oczywiście pieniądze, które przydadzą się, gdy dziecko osiągnie pełnoletność, będzie zdawać na prawo jazdy czy pójdzie na studia. Z drugiej strony mogą się one przydać rodzicom, w ramach funduszu na czarną godzinę, gdy nieprzewidziana sytuacja, będzie wymagać dodatkowych środków.

Słowa o wielkiej mocy

Na sam koniec zostawiliśmy kwestie życzeń. Co prawda kupowanie kartki z życzeniami maluchowi, który nauczy się czytać dopiero po kilku dobrych latach może wydawać się dziwne, jednak jak już wcześniej wspomnieliśmy, każde wspomnienie tego dnia, będzie dla niego później bezcenne. Pięknie zdobione kartki z życzeniami i dobrym słowem to praktycznie musthave, jako dodatek do każdej formy, chociażby najmniejszego chrzcielnego prezentu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here