Wiewiórka – praca plastyczna

0
2971

Wiewiórki należą do tego rodzaju zwierząt, które cieszą się wielka sympatią ze strony ludzi. Nie ma chyba osoby, u której widok wiewiórki nie wywołałby mimowolnego uśmiechu. Żyją blisko nas, nie tylko w lasach, ale i w parkach czy w przydomowych ogródkach. Widujemy je dość często i chętnie przystajemy choć na chwilę, żeby poobserwować. Z drugiej jednak strony są bardzo płochliwe i to zapewne dlatego wciąż budzą w nas taką fascynację. Oswajają nas ze swoja obecnością, ale nie na tyle, by zdążyły nam spowszednieć. 

Zobacz też: http://www.beyouty.pl/jak-narysowac-wiewiorke/

Nic więc dziwnego, że wiewiórki są tak lubiane przez dzieci. Są dla nas symbolem jesieni zaraz obok lisa i jeża. I to właśnie o tej porze roku poświęcamy im najwięcej uwagi, nie tylko obserwując, ale i czytając czy rysując je. W szkołach i przedszkolach wiewiórki są stałym motywem przewodnim jesiennych prac plastycznych. To również częsty bohater jesiennych konkursów plastycznych. Jeśli stoi przed wami zadanie wykonania wiewiórki na taki konkurs lub chcielibyście ozdobić wasz dom wizerunkim tego sympatycznego zwierzątka to podpowiadamy kilka nietypowych technik, które zapewnia wam sporo dobrej zabawy. 

Plastyczne wyzwanie dla starszych

Najprostszym, a jednocześnie najtrudniejszym zadaniem jest narysowanie wiewiórki. Może to być niezwykle rozwijające wyzwanie szczególnie dla starszych dzieci. Pokażmy im zdjęcie zwierzątka i zachęćmy do je bacznej analizy, wnikliwej obserwacji. Niech dziecko spróbuje oddać najbardziej charakterystyczne cechy. Rozwinie zdolność zauważania szczegółów i analizowania zależności. Pracę można wykonać ołówkami, węglem lub po wykonaniu wstępnego szkicu ołówkiem, użyć akwareli. 

Propozycja dla maluchów

W przypadku nieco młodszych dzieci możemy skupić się na rozwijaniu ich kreatywności.  Po pokazaniu im zdjęcia wiewiórki, poprośmy aby zamknęły oczy i wyobraziły sobie swoja własną wymyśloną. Jaki ma kolor? Jakie przygody ją spotykają? Z kim się przyjaźni i gdzie mieszka? Takie pomocnicze pytania rozruszają wyobraźnię maluchów, a my będziemy świadkami powstania niesamowitych historii na ich obrazku. 

Przeczytaj też: http://www.maleacieszy.pl/najlepsze-sposoby-na-ciecierzyce/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here