Ujawniamy najlepsze sposoby na efektywne pranie

0
2741

Prać skutecznie, trzeba umieć. Dobra wiadomość jest taka, że można się tego nauczyć. Żeby nasze pranie było efektywne, czyli zakończyło się tym, że nasze ubrania będą czyste, wystarczy przestrzegać pewnych podstawowych zasad.

Przeczytaj informacje na metce

Metki są przyszywane do ubrań z kilku powodów. Jednym z nich jest wskazanie użytkownikowi na to, w jaki sposób powinien prać daną część garderoby, w jakiej temperaturze itp. Ważny jest również dobór odpowiednich środków i płynów do prania http://krolprania.pl/. Stosowanie niskiej klasy płynów, czy nie zwracanie uwagi na informacje na metce może skutkować tym, że ubrania po praniu nie są czyste bądź szybko się niszczą.

Sortuj pranie

Podział prania na kolorowe i białe lub biało-czarne to także warunek efektywnego prania. Warto też pamiętać o tym, że są proszki, które doskonale nadają się do każdego rodzaju prania, jak i takie, które zaleca się stosować na przykład do ubrań kolorowych. Poleca się pranie rzeczy biało-czarnych ręcznie albo w pralce, ustawiając najniższą temperaturę.

Sprawdź kieszenie

Zanim wypierzesz ubrania, które mają kieszenie, dokładnie sprawdź, czy nic w nich nie zostało. Zrobić należy to przede wszystkim z myślą o pralce. Pozostawienie w kieszeni ostrego przedmiotu, może spowodować poważne uszkodzenie urządzenia.

Elementy metalowe w ubraniu

Ubrania mogą mieć elementy wykonane z metalu. Czasami mogą być one ciężkie, masywne. Chodzi o różnego rodzaju sprzączki, ozdoby. Należy być ostrożnym w praniu ich w pralce. Ponownie chodzi o możliwość poważnego uszkodzenia urządzenia. Jeśli nie chce się prać takich ubrań ręcznie, tylko w pralce, można znaleźć złoty środek i owinąć ubrania tak, aby elementy metalowe nie uderzały mocno o bęben lub drzwiczki pralki. Panie biustonosze powinny prać w specjalnych siatkach.

Stosuj pranie wstępne i nie przesadzaj z wielkością prania

Zawsze warto wybrać pranie wstępne i używać do niego odpowiednich środków, najlepiej wyprodukowanych na bazie protein. Nie staraj się, aby za jednym zamachem wyprać jak najwięcej. Im więcej ubrań do pralki włożysz, tym gorszy będzie rezultat prania. Jeśli nie wiesz, jaka powinna być wielkość prania, przeczytaj jeszcze raz informacje w instrukcji użytkowania pralki.

Wybierz odpowiedni proszek i płyn do płukania

Dobór dobrego proszku i płynu do płukania to podstawa aby zapewnić odpowiednią czystość i zapach wypranych ubrań, warto więc korzystać z tych sprawdzonych i dobrych środków: http://krolprania.pl/produkty/proszki-do-prania/. Czytaj porady ekspertów i komentarze użytkowników, a znajdziesz odpowiednie środki dla Twojego prania.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here