Ucisk z tyłu głowy

0
6212

Ucisk głowy z tyłu może być efektem przemęczenia, naciągnięcia mięśni karku, przeziębienia, zmiany ciśnienia, jednak też może sygnalizować bardziej ważne zaburzenie. Które potrafią być podstawy ucisku głowy? Czym jest ucisk klasterowy? Czym wyróżniają się uciski głowy objawowe?

Ucisk głowy z tyłu – podstawy

Ucisk głowy z tyłu, jak oraz ucisk głowy w ogóle to podrażnienie struktur anatomicznych, na przykład naczyń tętniczych, mięśni, zatoki żylnej, nerwów czaszkowych oraz rdzeniowych, opony twardej, jednak także gałki ocznej, zatok przynosowych, zębów oraz ucha środkowego. Uciski głowy potrafią być ważną etiologią dolegliwości (migrena oraz ucisk klasterowy), jednak też potrafią być tylko symptomem różnych zaburzeń. Uciski głowy z tyłu potrafią się pojawić z względu rozciągnięcia mięśni, spowodowanego stresem, zmęczeniem, nadmiaru emocji, przepracowaniem, braku wystarczającej liczby snu, jednak również potrafią być źródłem nadużywania alkoholu, hałasu, po spożyciu pewnych pokarmów bądź leków konserwujących żywność. Owego sposoby ucisku głowy nazywamy samoistnymi. Ucisk owego fasonu można łatwo złagodzić środkami przeciwbólowymi. Jeśli natomiast ucisk głowy z tyłu nierzadko się powtarza, należy skonsultować się z specjalistą. Że więc być bowiem objaw poważniejszych zaburzeń. Samoistny ucisk głowy z tyłu może także pojawiać się po obu stronach głowy, w strefach karku, czoła bądź skroni. Ma charakter tępego, niepulsującego ucisku a może uważać się przez parę godzin, tygodni, i nawet lat.

Ucisk z tyłu głowyUcisk głowy z tyłu – migrena

Migrenowy ucisk głowy ma całkowicie odmienny charakter. Może być parę bądź kilkadziesiąt godzin. Zwykle pojawia się po jednej stronie głowy. Ucisk głowy spowodowany migreną może skupiać się z różnymi sygnałami, jakie potrafią być różny stopień nasilenia. Zaliczamy do nich mroczki przed oczami, wymioty, schorzenia widzenia, mdłości, światłowstręt, a również wrażliwość na dźwięki. Migrena że być skutkiem silnych emocji, zmęczenia, miesiączki, zmiany pogody, pewnych elementów diety – ser żółty, czekolada, jaja, pomidory. Główna przyczyna migreny nie jest doskonale znana. Czuje się, iż za uciski głowy odpowiada w tymże wypadku zaburzenie naczyniowe. Naczynia z starcie się zwężają, i potem ulega zwiotczeniu ściana tętnic mózgowych. Migrena potrzebuje leczenia oraz stosowania preparatów na złagodzenie choroby, i również preparatów zapobiegających jej nawrotom.

Ucisk głowy z tyłu – objawowe

Ucisk głowy z tyłu że być też tylko symptomem poważniejszych zaburzeń bądź zwykłego przeziębienia. Jeśli ucisk głowy z tyłu dotyczy chorób, że być on dobry oraz rozchodzić się na całą głowę. Mija wespół z ustąpieniem różnych symptomów chorób. Ucisk głowy z tyłu oraz na całkowitej jej wielkości że być efektem promieniującego ucisku zębów. Najczęściej jest toż efekt stanu zapalnego w okostnej. Silny ucisk głowy z tyłu że być też efektem zmian zwyrodnieniowych w szyjnym odcinku kręgosłupa. Bólowi głowy z tyłu potrafią towarzyszyć wtedy także zawrotu głowy. Ucisk promieniuje oraz zwiększa się w tymże wypadku przy każdym ruchu. Powyższe choroby potrzebują jak najszybszej konsultacji z specjalistą. Potrafią bo być etiologią schorzeń pracy systemu krążenia, i również nietypowym zawałem serca.

Ucisk głowy z tyłu – nadciśnienie

Kolejną etiologią ucisku głowy z tyłu jest nadciśnienie tętnicze. Objaw tenże jest skutkiem zmniejszania się światła naczyń krwionośnych oraz rozrastania się blaszki miażdżycowej. Lekceważenie pierwszych symptomów może doprowadzić do schorzenia przepływu krwi, i więc prawdopodobnie być etiologią zawału serca bądź udaru mózgu.

Ucisk głowy z tyłu – inne zaburzenia

Ucisk głowy z tyłu że być też symptomem niezwykle ważnych zaburzeń, jakie chcą jak najszybszej wizyty w szpitalu. Do etiologii owego rodzaju ucisku głowy z tyłu zaliczamy zapalenie opon mózgowych, jakie prezentuje się sztywnością karku. Podstawą analizowania jest w ostatnim wypadku diagnoza płynu mózgowo-rdzeniowego. Niezwykle mocny ucisk głowy, jaki pojawia się szybko oraz ma całą głowę, a również promieniuje do karku, że być symptomem krwawienia podpajęczynówkowe.

Zmiany kręgosłupa czy krwotok w mózgu?

Krwotok podpajęczynówkowy przejawia się niezwykle dużym uciskiem z tyłu głowy. To duży symptom: w pewnych wypadkach wtórują mu napady padaczkowe, dochodzi do utraty przytomności, i nawet śmierci. Przypadłość pojawia się nagle, ma charakter stały oraz promieniuje w celu karku, ramion, szyi. Zazwyczaj są również mdłości oraz mdłości. Może pojawić się nadwrażliwość na słońce oraz głośne dźwięki. U większości chorych za krwotok podpajęczynówkowy odpowiada perforacja tętniaka, rzadziej uraz głowy bądź skaza krwotoczna. Ucisk w bocznej części głowy czasem sugeruje na zmiany patologiczne w szyjnym odcinku kręgosłupa. Mówi się wtedy o zespole objawowym, tzw. szyjnopochodnym ucisku głowy. Ucisk owego sposobu może być charakter tępy bądź kłujący; najpierw lokalizuje się w obrębie szyjnym kręgosłupa, zazwyczaj obejmuje jedną stronę głowy, promieniuje do potylicy, a również ramion oraz barków. Etiologią choroby że być wypadek komunikacyjny, podczas jakiego głowa szybko odchyliła się do przodu oraz do tyłu. Za szyjnopochodny ucisk głowy potrafią także odpowiadać patologie krążków międzykręgowych, wady genetyczne bądź zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.

[Głosów:16    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here