Ucisk głowy przed okresem

0
6321

Jednym z bardziej niebezpiecznych symptomów są uciski głowy połączone z miesiączką oraz cyklem miesiączkowym. Ucisk głowy przed okresem połączone są z wahaniami hormonów. Ucisk głowy przed okresem (lub podczas miesiączki) powstaje z wahań poziomu hormonów oraz dla wielu osób jest integralną częścią cyklu. Czy są dobre środki na radzenie sobie z chorobami?

Co zatem jest PMS, więc zespół napięcia przedmiesiączkowego?

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to zespół symptomów psychicznych oraz somatycznych w innej fazie cyklu miesiączkowego występujące zwykle na parę dni przed pojawieniem się krwawienia. Symptomy kliniczne potrafią pojawić się również tuż po jajeczkowaniu oraz być aż do miesiączki. U części kobiet jest on łagodnie, jednak są skrajne przypadki gdzie przypadłość zaburza działanie kobiety, ma zły nacisk na jej związki z bliskimi i utrudnia wykonywanie pracy zawodowej.

Symptomy zespołu napięcia przedmiesiączkowego jak wspomniano, potrafią być ciekawe jednak najczęściej są to:

1. symptomy fizyczne: uciski piersi, uciski głowy przed okresem, tkliwość oraz ucisk piersi, wzdęcia, uciski podbrzusza, choroby przy wypróżnianiu;

2. symptomy psychiczne: wahania nastroju, drażliwość, stres, odczucie napięcia, depresja.

Wymienionym objawom wtórują również schorzenia snu, kłopoty z uwagą. Potrafią również występować schorzenia łaknienia, zmęczenie zainteresowań, wycofanie. Te wszelkie symptomy potrafią znacząco wpłynąć na kontakty międzyludzkie i tymże jednym zdecydowanie osłabić jakość życia.

Ucisk głowy i miesiączka – które są typy ucisku?

Choroby nie zawsze pojawiają się w tejże samej fazie cyklu. Momentami ucisk głowy jest powiązany z zespołem napięcia przedmiesiączkowego, czasem zaś pojawia się w trakcie menstruacji. Ucisk nie w wszystkim wypadku jest również taki sam charakter, i do jego typów przynależą:

Migrena miesiączkowa (najczęściej pojawia się od 2 dni przed okresem do 3. dnia krwawienia) – polega na wystąpieniu jednostronnego (a nie zawsze) ucisku głowy, z towarzyszącymi nudnościami, wymiotami, nadwrażliwością na hałas, światło, zapachy. Ucisk często jest dobry, że być nawet określany jako „straszny” ucisk głowy, ma charakter pulsujący, rozpierający lub rwący. Migrena pojawia się w ostatnim wypadku bez aury (o migrenie „z aurą” mówimy wtedy, jeśli mają miejsce symptomy poprzedzające wystąpienie ucisku głowy, są nimi np. schorzenia apetytu, koncentracji bądź nastroju).

Migrena połączona z miesiączką, jaka nie jest tymże jednym co migrena miesiączkowa, ponieważ w tymże wypadku ucisk głowy może być te w różnych fazach cyklu.

Ucisk głowy rodzaju napięciowego – rozpoznasz go po tymże, iż jest obustronny, ma charakter uciskający, łagodne bądź umiarkowane natężenie, nie zwiększa się podczas rutynowej aktywności ruchowej oraz jest od 30 minut nawet do tygodnia.

Napadowa hemikrania – w tymże wypadku silny, „okropny” ucisk głowy trwa ok. 3-4 minuty, jest jednostronny, kłujący bądź palący, asystuje mu łzawienie, wydzielina z nosa i opadanie powieki. Dokładne podstawy dolegliwości nie są znane, natomiast są analizowania sugerujące, iż potrafią być kontakt z menstruacją.

O dwóch ostatnich rodzajach ucisku w kontekście miesiączki mówi się natomiast zdecydowanie rzadziej.

Uciski głowy przed miesiączką – jak im zaradzić?

ucisk głowyMomentami ucisk jest tak mocny, iż utrudnia normalne działanie. Gdy oraz w Twoim wypadku zmiany hormonalne aż tak dotkliwie dają o sobie znać, nie ignoruj problemu oraz zgłoś go lekarzowi. W ramach przygotowania do wizyty dobrym pomysłem jest prowadzenie dzienniczka ucisku – zanotuj w nim jak się pojawił, jak był charakter, czy towarzyszyły mu inne choroby, jak długo trwał. Takie elementy są dużym ułatwieniem dla specjalisty, jaki musi odnaleźć przyczynę.

Migrenę przed okresem możesz złagodzić środkami przeciwbólowymi z kategorii niesteroidowych preparatów przeciwzapalnych – przykładami są ibuprofen oraz naproksen. Do preparatów wykazujących efektywność w leczeniu migreny, w tymże migreny miesiączkowej przynależą również tryptany, jakie obkurczają naczynia krwionośne a w tenże rodzaj łagodzą ucisk. Twój specjalista może te zarekomendować Ci terapię hormonalną, jednak przyjmowanie leków antykoncepcyjnych nie zawsze jest potrzebne, np. nie zaleca się ich osobom mających na migreny z aurą. Analizowania sugerują, iż uciski głowy przed okresem łagodzi przyjmowanie magnezu, natomiast nie stosuj suplementów bez wskazania specjalisty. Skuteczną zmianą w diecie jest jednak zmniejszenie soli, jaka sprzyja obrzękom. Zatrzymywanie wody w systemie może bowiem spowodować nasilenie choroby bólowych. Którą jeszcze radę należałoby wziąć sobie do serca? Gdy już dopadnie Cię ucisk, lub dla siebie wyrozumiała oraz postaraj się dużo odpoczywać, zamiast silić się na produktywność. Zaległości nadrobisz w bardziej sprzyjającym momencie.

Zmiana płci i migrena

Wykonane z udziałem transseksualistów analizowania dowiodły, iż pośród nich również są uciski głowy, połączone z przyjmowaniem żeńskich hormonów płciowych. Transseksualiści najczęściej narzekają na migreny z towarzyszeniem aury wzrokowej.

[Głosów:13    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here