Trzy powody, dla których warto kupić dzieciom zabawki z drewnianej sklejki

0
776
zabawki

Współczesny rynek zabawek dla dzieci to prawdziwe bogactwo wyboru. Czasami trudno oprzeć się innowacyjnym produktom, które przyciągają możliwością interakcji z dzieckiem, ciekawymi funkcjami oraz nowoczesnym designem. W ostatnich latach powróciła jednak moda na minimalizm i naturalność, a popularne stały się zabawki ze sklejki. Sprawdź, dlaczego warto na nie zwrócić uwagę.

To bezpieczne produkty

Dla rodziców kwestie związane z bezpieczeństwem powinny być najważniejsze. Drewniane zamki dla lalek czy też posterunki policji wykonane ze sklejki są ekologiczne. Nie ma w ich przypadku mowy o toksycznym plastiku lub farbach niewiadomego pochodzenia. Wszystkie produkty ze sklejki posiadają stosowne atesty i są wykonane z naturalnego surowca pokrytego w niektórych miejscach specjalnymi farbami z atestem.

Ponadto takie zabawki przeważnie nie posiadają drobnych elementów, które mogłyby zostać połknięte przez dziecko lub spowodować groźne zakrztuszenie. Różnego rodzaju domki, gry i pudełka są stworzone ponadto z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie. Z tego powodu mają zaokrąglone krawędzie, a sama sklejka jest dopracowana w najdrobniejszych szczegółach i nie grozi przypadkowym skaleczeniem.

Minimalizm pobudza wyobraźnię

W dobie smartfonów, komputerów i tabletów czasami trudno zachęcić maluchy do oderwania się od ekranu. A nawet jeśli w końcu pójdą się pobawić, to w ich ręce często trafiają interaktywne zabawki elektroniczne. Takie produkty mogą oczywiście mieć pozytywny wpływ na dziecko, ale często jednak dość mocno hamują rozwój wyobraźni. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w przypadku drewnianych zabawek.

Garaże czy też domki ze sklejki mogą stymulować twórcze zdolności malucha ze względu na swój minimalizm. Dziecko musi samodzielnie wymyślić fabułę zabawy, co zdecydowanie ma pozytywny wpływ na kreatywność. Ponadto w ofercie sklepu zesklejki.com nie brakuje świetnych gier edukacyjnych, które mogą dostarczyć mnóstwo frajdy całej rodzinie. Nawet zwykła mapa świata na ścianę ze sklejki może skłonić do fantazjowania o dalekich podróżach i przygodach.

Mogą zastąpić dekoracje

Drewniane zabawki mogą często pochwalić się naprawdę ciekawym i nowoczesnym designem, który na pewno świetnie będzie pasować do pokoju dziecięcego. Domek dla lalek czy też półka służąca jako garaż dla mini-pojazdów wyglądają solidnie i mogą z powodzeniem zastąpić figurki ze sztucznego tworzywa. W sklepie zesklejki.com czeka wiele wzorów i kolorów, dzięki czemu zabawki można łatwo dopasować do mebli w pokoju dziecka.

Sporą popularnością cieszą się ponadto drewniane pudełka, które są bardzo lekkie i mogą być przeniesione bez problemu nawet przez kilkulatka. Skrzyneczka w dinozaury to spełnienie marzeń młodszych dzieci, z kolei romantyczna szkatułka retro z kwiatami może przypaść do gustu niejednej dziewczynce. Świetnym pomysłem może być również ustawienie na biurku dziecka zestawu pudełek do przechowywania przyborów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here