Przeszczep włosów to popularny zabieg, wykonywany u osób cierpiących z powodu łysienia. Całość przeprowadza m.in. renomowana Klinika Włosów w Katowicach. Przed podjęciem decyzji o transplantacji warto przeczytać odpowiedzi na najczęściej zadawane w tym temacie pytania.
Na czym polega transplantacja włosów?
Przeszczepy, które wykonuje Klinika Włosów, to zabiegi operacyjne, które polegają na wycięciu małego odcinka skóry głowy, zawierającego mieszki włosowe. Najczęściej jest to obszar znajdujący się w części potylicznej i przy uszach, a niekiedy także np. na plecach czy torsie. Kolejnym krokiem jest wszczepienie pobranych implantów na odpowiedni, pozbawiony owłosienia fragment. Warto przy okazji zaznaczyć, że transplantacja może dotyczyć nie tylko włosów na głowie, ale również w innych partiach ciała (brwi, rzęsy, klatka piersiowa, wąsy, broda itd.). Cały zabieg trwa od 1 do maksymalnie 4 godzin.
Jaki efekt daje przeszczep włosów?
Profesjonalnie wykonana transplantacja zawsze daje efekt w pełni naturalny. Oznacza to, że przeszczepione włosy nie odróżniają się od reszty owłosienia. Nie może być tu zatem mowy o groteskowym czy sztucznym wyglądzie, dlatego warto postawić na dobrą klinikę. Przeszczep włosów katowice to zabieg przeprowadzany przez wysokiej klasy specjalistów. Dzięki temu pacjent może liczyć na naprawdę zaskakujące rezultaty. Trzeba jednak pamiętać o tym, że będą one zauważalne dopiero po jakimś czasie, ponieważ implanty muszą mieć co najmniej kilkanaście tygodni na odrastanie. Po roku efekty transplantacji włosów można już bez trudu zaobserwować u każdej osoby, która poddała się zabiegowi. Na pewno jednak dokładny czas to kwestia indywidualna.
Czy transplantacja włosów boli i pozostawia blizny?
Wielu pacjentów przed podjęciem decyzji o transplantacji zadaje pytania dotyczące bólu i blizn. Głównym czynnikiem, który ma na to wpływ, są stosowane w tym celu metody i techniki działania. Przeszczep włosów Katowice to zabieg wykonywany przez specjalistów przy użyciu doskonałych urządzeń nowej generacji. W takim wypadku ból jest niewielki (zastosowane jest oczywiście znieczulenie), a pacjent jeszcze tego samego dnia wraca do domu. Ponieważ zabieg polega na wycinaniu fragmentu skóry, skutkuje to blizną, jednak jest ona bardzo niewielka – często ma średnicę zaledwie milimetrową i jest niezauważalna gołym okiem.