Teatr dla dzieci – niesamowita przygoda na wyciągnięcie ręki!

0
9235
Teatr dla dzieci – niesamowita przygoda na wyciągnięcie ręki!

Wielu rodziców nie jest przekonanych do teatrów dla dzieci. Często możemy spotkać się z przekonaniem, że sztuka nie będzie interesująca dla malucha i nie będzie on zachowywał się grzecznie. Jednak dopóki nie spróbujemy, nie przekonamy się o tym, czy małych lubi teatr. Warto spróbować!

Teatry dla dzieci są coraz bardziej popularne. Możemy bez problemu znaleźć ciekawe propozycje zarówno w Warszawie, jak i w innych miastach w Polsce. Teatry dziecięce to instytucje kultury, które został otwarte specjalnie z myślą o najmłodszych. Dzięki nim maluchy mogą łatwo zapoznać się z kulturą wysoką w bardzo przyjemny sposób – często w sposób jeszcze lepszy niż w kinie.

Zalety chodzenia do teatru dla dzieci:

  • kontakt z kulturą wysoką
  • wszechstronny rozwój
  • stymulacja do zachowań społecznych
  • dobra zabawa z aktorami oraz innymi widzami
  • lekcja z zakresu savoir-vivre
  • wsparcie rozwoju zdolności mówienia
  • nauka empatii i tolerancji
  • inspiracja, wyzwalanie twórczości

Specjalne teatry dla dzieci różnią się od tych przeznaczonych dla dorosłych. Przede wszystkim warto wskazać, że nie mają one wydzielonej sfery sceny i widowni, dlatego maluchy nie muszą zadzierać głowy, aby zobaczyć aktorów. Również teatry mają zwykle lekko przyciemnione światło.

Spektakle są tworzone tak, aby zapewniały dziecku dobrą zabawę, ale jednocześnie miały wartościowy przekaz. W sztukach nie ma nieodpowiednich dla dzieci treści i przemocy, dlatego pod tym względem są one całkowicie bezpieczne. Także aktywizują różne zmysły, więc wspierają wszechstronnie rozwój. Co więcej, często po zakończeniu spektaklu dzieci mają okazję, by spotkać się z aktorami lub pobawić się na scenie.

Jeżeli chcesz zapoznać się z repertuarami teatrów dla dzieci, możesz zrobić to już teraz przez internet. Gdy wpiszesz do wyszukiwarki słowa „teatr dla dzieci warszawa repertuar”, możesz natychmiast zapoznać się z propozycjami w danym mieście. Dzisiaj często możemy również wykonać rezerwację biletów przez internet i odebrać je bezpośrednio przed spektaklem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here