Rosnąca liczba osób dotkniętych niepłodnością i ratunek w postaci in vitro w Warszawie

0
2183

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności, który wywołany jest przez rozmaite czynniki, z którymi mamy styczność na co dzień. Mimo wielkich chęci, takie pary nie mogą doczekać się wymarzonej i wyczekiwanej pociechy, nawet po kilku latach regularnego współżycia. Dla wielu z nich jedynym sposobem na spełnienie tego marzenia jest zabieg in vitro wykonywany w specjalistycznych klinikach w Warszawie pod okiem doświadczonych lekarzy.

Najważniejsze informacje o in vitro przeprowadzanym w klinice w Warszawie

Sama wiadomość o konieczności wykonania zabiegu in vitro może być ciosem dla bardzo dużej grupy pacjentów. Po dłuższym zastanowieniu, jest to jednak ogromna szansa na powiększenie rodziny i spełnienie się kobiety i mężczyzny w najważniejszej życiowej roli, jaką jest rola rodzica. Przed zabiegiem niezbędna jest konsultacja ze specjalistą. W tym celu najlepiej od razu udać się do jednej z klinik w Warszawie – jak np. Klinika Bocian https://warszawa.klinikabocian.pl/oferta/in-vitro, gdzie lekarze nie tylko zdiagnozują przyczynę problemu z poczęciem dziecka, ale także dopasują odpowiedni sposób i harmonogram leczenia. Aby rozwiać ewentualne wątpliwości, przede wszystkim należy wiedzieć czym jest proponowany bezdzietnym parom zabieg in vitro.To nic innego, jak zapłodnienie, które odbywa się w kontrolowanych warunkach, optymalnych dla komórek rozrodczych obojga partnerów, co nie zawsze jest możliwe do osiągnięcia w czasie naturalnego zapłodnienia w momencie współżycia. Następnie odbywa się transfer zapłodnionej komórki jajowej do macicy kobiety, gdzie – w przypadku powodzenia – zagnieżdża się ona i rozwija jak każda inna ciąża.

 

Zapłodnienie in vitro w Warszawie – kiedy zdecydować się na ten krok?

Zapłodnienie in vitro jest dedykowane parom, które od wielu miesięcy starają się o dziecko, jednak do tej pory nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. W takich przypadkach mówi się o niepłodności (nie należy jej mylić z bezpłodnością), którą wywołały przebyte choroby lub czynniki środowiskowe. W Warszawie in vitro zalecane jest parom w przypadku:

  • zaburzeń hormonalnych,

  • ciężkiej postaci endometriozy,

  • niedrożnych, usuniętych lub nieprawidłowo funkcjonujących jajowodów,

  • niskiej jakości nasienia,

  • rozpoczęcia terapii przeciwnowotworowej u kobiet,

  • bycia nosicielem wirusa HIV lub HCV,

  • oraz gdy zawiodły inne metody leczenia niepłodności.

Te trudne okoliczności nie są całkowitą barierą w spełnieniu swojego marzenia o dziecku. To jedynie tymczasowe przeszkody, które z pomocą specjalistów można pokonać i w przyszłości cieszyć się ukochanym maleństwem, które już niedługo stanie się dla rodziców najważniejszym członkiem rodziny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here