Puzzle – idealny prezent na Wielkanoc

0
1820
Puzzle - idealny prezent na Wielkanoc

Puzzle dla dzieci od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Układanki odpowiednio dobrane dla wieku naszej pociechy to z pewnością trafiony prezent na Wielkanoc. Jakie wybrać puzzle dla dziecka?

Puzzle składające się od kilku do nawet kilku tysięcy elementów są niesamowitą rozrywką zarówno dzieci, jak i dla osób dorosłych. I nic w tym dziwnego, gdyż zalety puzzli są nieocenione. Zatem jakie rodzaje puzzli wyróżniamy i czym się warto kierować podczas ich wyboru?

Podczas wyboru puzzli niezwykle ważne jest jednak to, aby odpowiednio dobrać poziom trudności dla wieku naszego dziecka Powinien on zawsze być ani zbyt trudny, ani za łatwy. Dzięki temu nie ryzykujemy, że maluch szybko się zniechęci i nie będzie już chciał sięgnąć po tę zabawkę w przyszłości.

Puzzle piankowe – idealna układanka dla małych dzieci

Jeżeli nasza pociecha jest jeszcze bardzo mała, a zamierzamy rozpocząć jej przygodę z puzzlami, to wówczas warto zacząć od puzzli piankowych. Zabawę takimi układankami mogą rozpocząć dzieci już od dziesiątego miesiąca życia, a ich ogromną zaletą jest to, że są bardzo miękkie, przyjemne oraz w pełni bezpieczne dla naszej pociechy.

Ponadto są to zazwyczaj zestawy z dużymi elementami, które są proste w układaniu, a po ułożeniu mogą pełnić rolę maty do zabawy. Tego typu puzzle to pierwszy krok malucha do nauki cyferek oraz literek. .W przypadku najmłodszych pociech idealnie sprawdzają się puzzle z postaciami z ulubionych bajek naszego dziecka. Puzzle piankowe oraz wyciskane puzzle dla 3 latka, doskonale pomagają każdemu maluchowi w nauce rozróżniania poszczególnych kształtów.

Standardowe puzzle dla małych oraz dużych dzieci

Jest to najbardziej popularny rodzaj puzzli dla dzieci w różnym wielu. Zabawa taka układanką polega na tym, aby ułożyć kolorowy obrazek z określonej ilości elementów. Poziom trudności zależy od ilości elementów oraz od samego obrazka.

Dla najmłodszych dzieci, w wieku od osiemnastego miesiąca, warto zakupić takie puzzle, które mają niewiele części i przedstawiają ulubione bajkowe postacie. Puzzle dla 3 latka mogą być już nieco bardziej skomplikowane. Im nasze dziecko jest starsze, tym ilość elementów do ułożenia powinna być większa.

Niezwykle interesujące puzzle panoramy

Są to standardowe puzzle, niemniej wyróżniające się tym, że przedstawiają ciekawe panoramy różnych miejsc. Wśród wielu z nich można wymienić: miasta całego świata, zabytki architektoniczne, naturę i zwierzęta, a także znane dzieła artystyczne. Są to niezwykle piękne układanki o ogromnej wartości edukacyjnej. Puzzle panoramy to interesująca rozrywka oraz zachęta do poznawania świata. Takie zestawy są bardziej skomplikowane, więc przeznaczone są dla nieco starszych dzieci oraz młodzieży.

Nowoczesne puzzle przestrzenne 3d i 4d

Ten niezwykle interesujący rodzaj układanek znacznie wykracza poza standardowe rozumienie definicji puzzli. Mogą one być doskonałą rozrywką zarówno dla dzieci jak i dla osób dorosłych, poprzez różnorodny stopień zaawansowania.

Puzzle te układa się inaczej niż tradycyjne i należą one do rodzaju układanek przestrzennych, które łączą się ze sobą za pomocą rowków oraz wcięć w konkretne konstrukcje trójwymiarowe. Podczas ich układania można więc stworzyć Wieżę Eiffla, słynną wieżę zegarową Big Ben i wiele innych atrakcyjnych budowli. Można również tworzyć dinozaury oraz różnorodne pojazdy. Z racji dużego skomplikowania są one przeznaczone dla nieco starszych dzieci.

Istotne zalety układania puzzli

Układanie puzzli ma sporo zalet, z czego najważniejszą wydaje się być wspomaganie rozwoju każdego dziecka. Poprzez taką zabawę nasza pociecha dopasowując pasujące do siebie elementy w skupieniu uczy się cierpliwości i koncentracji.

Ponadto dzięki puzzlom każde dziecko ćwiczy wyobraźnię, kreatywność oraz swą spostrzegawczość. Natomiast w przypadku puzzli 3d istotną zaletą jest także rozwój myślenia przestrzennego.

Niezwykle ważne jest to, aby dobrać puzzle odpowiednio do wieku. Ponadto powinny one być dobrej jakości oraz wytrzymałe, gdyż wówczas zniosą wszelkie niestandardowe użytkowanie.

Duży wybór puzzli na prezent znajdziesz na: https://allegro.pl/kategoria/zabawki-puzzle-11840

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPuzzle dla dzieci
Następny artykułMaterac dla dziecka – poradnik zakupowy

Mama trójki dzieci w wieku 17, 14 i 12 lat. Sporą część swojego życia poświęciła wychowywaniu dzieci, a w wolnych chwilach chłodnie książki popularno-naukowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here