Prywatne przedszkole – czy to na pewno dobre rozwiązanie?

0
1109
Prywatne przedszkole

Każdy z rodziców zastanawia się, jaki rodzaj przedszkola wybrać dla swojego malucha. Opinię odnośnie przedszkola publicznego i niepublicznego są bardzo podzielone. Z jednej strony przedszkole publiczne wydaje się być lepszym rozwiązaniem, ponieważ jest dużo tańsze, a niekiedy lepsze od prywatnych (przedszkola, na których stać tylko najbogatszych). Jednak jeśli dokładniej przyjrzymy się, jak działa przedszkole prywatne, sprawa zaczyna wyglądać zupełnie inaczej.

W publicznych przedszkolach dzieci zaledwie przez kilka godzin realizują podstawę programową (samorządy i gminy mają mocno ograniczony budżet), natomiast w prywatnych placówkach przedszkolaki mają dużo bogatszy program i mogą korzystać z wielu dodatkowych zajęć. Wybierając przedszkole prywatne możemy pozwolić sobie na późniejsze odebranie dziecka z placówki, oprócz podstawowego programu dzieci w przedszkolach prywatnych od razu mogą skorzystać z zajęć dodatkowych np. muzyki, języka angielskiego. Natomiast w przedszkolach publicznych nie ma możliwości skorzystania z dodatkowych zajęć, maluchy muszą być dużo wcześniej odbierane i odwożone na dodatkowe (płatne) zajęcia.

Dlaczego  coraz więcej osób decyduje się na prywatne przedszkole?

Obecnie prywatne przedszkole jest znacznie częściej wybierane przez rodziców niż przedszkole publiczne. Szersza i ciekawsza oferta przyciąga szczególnie rodziców, którzy każdego dnia pracują i nie mają np. możliwości wcześniejszego odebrania dzieci z przedszkola. Prywatne placówki zazwyczaj są usytuowane w bezpiecznych dla dzieci miejscach, przedszkolaki mają tam zapewnione przeróżne zajęcia, bezpieczne zabawki oraz są pod opieką najlepszych specjalistów. Ponadto przedszkole prywatne nie podlega rejonizacji w kwestii przyjęcia dziecka, często oferuje posiłki dostosowane do indywidualnej diety malucha i zazwyczaj jest otwarte przez cały okres wakacji.

Prywatne przedszkole Poznań – idealne rozwiązanie dla Twojego malucha

Wybór przedszkola nie jest łatwym zadaniem, każda z placówek oferuje coś innego i różni się od siebie. Jeżeli zależy nam na bezpieczeństwie dziecka, długich godzin otwarcia placówki oraz bogatej podstawie programowej powinniśmy zdecydować się na przedszkole prywatne.  Świetnym przykładem jest prywatne przedszkole Poznań, które przede wszystkim działa zgodnie z ideą Montessori. Zajęcia w poznańskim przedszkolu nie są prowadzone według sztywnego planu, dzieci nie są zmuszane do pracy przez nauczycieli, wychowawcy jedynie zachęcają maluchy do poznawania świata i czuwają nad ich bezpieczeństwem. Prywatne przedszkole Poznań wcześnie wprowadza naukę czytania, pisania i matematyki. Dzieci szybko uczą się, dzięki odpowiednio przygotowanemu otoczeniu (wszystkie zabawki i materiały do pracy są prawidłowo ułożone na półkach). Właściwe rozmieszczenie pomocy dydaktycznych skutecznie pobudza dziecięcą wyobraźnię i wywołuje większą ochotę do nauki.

Prywatne przedszkole Poznań tworzą nauczyciele , którzy pomagają dzieciom sprawniej poznawać świat. Mają oni obszerną wiedzę i przygotowują ciekawe bloki zajęć tematycznych, podczas których wykorzystują certyfikowane pomoce Montessori. Zabawki oraz materiały do pracy Montessori pobudzają ciekawość maluchów i umożliwiają im bezpieczną zabawę. Prywatne przedszkole Poznań, to także gwarancja wysokiej jakości posiłków. Codzienny jadłospis przedszkolaków jest przygotowany ze świeżych i naturalnych produktów. Wszystkie posiłki są indywidualnie dobierane do potrzeb dzieci (uwzględniane są informacje o alergiach i wymaganiach żywieniowych). Prywatne przedszkole Montessoripoznan to pewność, że Twoje dziecko jest bezpieczne, rozwija się prawidłowo i z czerpie z tego dużą przyjemność.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here