Pieczątki dla dzieci? Doskonały sposób na wakacyjne, kreatywne zabawy!

0
2735
Pieczątki dla dzieci? Doskonały sposób na wakacyjne, kreatywne zabawy!

Dziecięca wyobraźnia to niezwykle cenny dar. To ona pozwala młodemu człowiekowi postrzegać świat w wyjątkowy sposób i uczy kreatywnego podejścia do rzeczywistości. Choćby dlatego warto ją rozwijać. W jaki sposób? Doskonale sprawdzają się wszelkiego rodzaju zabawy z udziałem kartki papieru, kredek czy farb. Ale nie tylko. Dodatkowym „smaczkiem” mogą być również pieczątki dla dzieci. Zobacz, jak je wykorzystać.

Choć wydawać by się mogło, że stemple są bardzo „dorosłymi” gadżetami – wykorzystywanymi jedynie przez osoby prowadzące własną działalność gospodarczą – w rzeczywistości można je stosować również na wiele innych sposobów. Wiele radości sprawią także młodszym użytkownikom. Pytanie jednak: jaka pieczątka najlepiej sprawdzi się dla dziecka i w jaki sposób je wykorzystać. Oto kilka inspiracji.

Pieczątki zabawkowe

Zabawkowe pieczątki znajdziesz bez trudu w większości sklepów papierniczych, a także tych z produktami dla dzieci. Na tego typu stemplach znajdują się zazwyczaj rozmaite wzory, na przykład litery alfabetu, proste symbole czy nawet emotikony, którymi maluch może ubogacić swoje rysunki. Tego typu stemple są zazwyczaj podobne do tradycyjnych pieczątek sprzed lat, co oznacza, że aby można było nimi zacząć odbijać, trzeba je zanurzyć w specjalnej poduszce z tuszem – dostępnej najczęściej w zestawie.

Ponadto, chętnie wybieranymi pieczątkami dla dzieci są te na rolce, które pozwalają tworzyć tzw. „szlaczki” – np. oddzielając poszczególne wpisy w pamiętniku malucha czy umożliwiające szybkie narysowanie ramki dla obrazka. Są dostępne w różnorodnych kolorach i stosunkowo niedrogie – każdy młody człowiek je pokocha!

Profesjonalne stemple dla dziecka?

Choć na pierwszy rzut oka pomysł zamówienia pieczątki dla dziecka wydaje się dość nietuzinkowy – może się sprawdzić doskonale. Zwłaszcza że nowoczesne stemple – np. te z kolekcji Modico – są produkowane w zaawansowanej technologii, umożliwiającej nanoszenie odbitek w wielu kolorach jednocześnie. Na stempel może więc trafić choćby kolorowy obrazek, napis czy logo – związane z zainteresowaniami młodego człowieka.

Innym pomysłem jest stworzenie stempla z imieniem i nazwiskiem dziecka, w „wesołym” kroju czcionki – maluch będzie mógł nim opatrywać np. swoje prace domowe, rysunki czy inne kreatywne prace, czując się bardziej dorosły.

To oczywiście jedynie kilka z wielu możliwości, jakie daje pieczątka młodemu człowiekowi. Jeśli Ty – jako dorosły – pobudzisz swoją kreatywność (a warto!), z pewnością znajdziesz jeszcze wiele innych. A że zamówienie dobrej jakości stempla nie jest dziś ani kłopotliwe, ani kosztowne, zdecydowanie warto się na to zdecydować, również z myślą o najmłodszych.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here