Paletki, dyski, łapacze – jakie zabawki ogrodowe wybrać?

0
1396
paletka, dysk, łapacz

Dzieci uwielbiają zabawę na dworze, zwłaszcza wiosną i latem. Taka dawka świeżego powietrza jak i promieni słonecznych to samo zdrowie! Ogrodowy kącik dla dzieci trudno wyobrazić sobie bez zabawek, które sprawią, że dzieci nie będą się nudzić. Wybór zabawek ogrodowych jest ogromny, ale uzależniony jest od wieku dziecka – starsze dzieci są zdecydowanie bardziej wymagające niż mniejsze dzieci.

Najlepiej sprawdzają się zabawki, które dadzą dzieciom możliwość poznawania nowych rzeczy, rozwoju, nauki oraz odkrywania świata. Wybierając zabawki dla naszych dzieci nie zapominajmy o bezpieczeństwie – zanim oddamy zakup dzieciom, nie zapomnijmy go dokładnie sprawdzić.

Rodzaje zabawek ogrodowych

Jak umilić pociechom czas wolny spędzany w ogrodzie? Poniżej opisane są najczęściej wybierane zabawki ogrodowe, które przypadną do gustu każdemu dziecku.

paletki – jest to prosta, gra przeznaczona dla starszych dzieci. W zestawie oprócz paletki dołączona jest piłeczka lub lotka, którą dziecko ma odbijać za pomocą paletki. Taka zabawa jest źródłem znakomitej rozrywki, ale również świetnym ćwiczeniem refleksu oraz koordynacji ruchów. Lekkie, poręczne rakietki mogą być również używane przez dorosłych. Zaletą jest wielkość całego zestawu, zajmuje niewiele miejsca, więc spokojnie można swobodnie zabrać go w każdą wakacyjną podróż.

dyski – to wspaniała zabawka zręcznościowa. Nauczy dziecko rozpoznawać podstawowe kształty i kolory, rozwija koordynację wzrokowo-ruchową oraz pobudza aktywność. Uczy przede wszystkim zręczności. Wykonywane z solidnych, miękkich materiałów sprawiają, że podczas rzucania nie stanowią zagrożenia dla dziecka. Zabawa dyskami może być jednoosobowa, wtedy dziecko może się nimi bawić samemu lub grupowa.

łapacze – są to zabawki, które oparte są na podobnych zasadach jak paletki. Mianowicie polegają na łapaniu lotek lub piłeczek, które zostają rzucone przez drugiego gracza.

bumerang – na pewno każdy z nas bawił się w nim w dzieciństwie. Jest to zabawka, która swoim kształtem przypomina zakrzywiony banan. Jego fenomenem jest to, że po wyrzuceniu powraca do nas.

Paletki, dyski, łapacze

Wybrane zabawki ogrodowe z pewnością sprawią, że dziecko nie będzie chciało opuszczać ogrodu. Będą nie tylko bawić, ale też uczyć i stymulować kreatywność. Część z nich zaciekawi również dorosłych, umożliwiając dobrą zabawę całej rodziny.

Przeczytaj też: Śpiworki do wózków, fotelików i sanek

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here