Ostatnie zabiegi kosmetyczne, kompletowanie wyprawki do szpitala i… – sprawdź, o co zadbać w ostatnich tygodniach ciąży

0
2498
Ostatnie zabiegi kosmetyczne, kompletowanie wyprawki do szpitala i... – sprawdź, o co zadbać w ostatnich tygodniach ciąży

Końcówka ciąży to nie tylko kompletowanie wyprawki do szpitala. Przed porodem każda mama powinna o siebie odpowiednio zadbać i „zamknąć” ważne kwestie. Sprawdź, o czym należy pamiętać na kilka tygodni przed przyjściem na świat długo oczekiwanego dziecka.

Szykowanie wyprawki do szpitala czy wyposażanie dziecięcego pokoju to nie jedyne zadania, które czekają na kobietę w ostatnich tygodniach ciąży. To dobrym moment na przeprowadzenie zabiegów kosmetycznych, a także na dopilnowanie spraw rodzinnych.

Z kompletowaniem wyprawki nie czekaj na ostatnią chwilę

Wyprawka do szpitala powinna zostać skompletowana na kilka tygodni przed planowanym terminem rozwiązania. Warto mieć świadomość, że mniej więcej około 38 tygodnia poród może nastąpić w każdej chwili. Gdy odejdą wody płodowe lub pojawią się pierwsze skurcze, trudno będzie myśleć o pakowaniu walizki szpitalnej.

Pamiętaj, by wyprawka do szpitala obejmowała wyłącznie najważniejsze elementy – zarówno dla Ciebie, jak i dla dziecka. Torba powinna zawierać m.in. takie rzeczy, jak:

  • kilka par ubranek dla dziecka – w najmniejszym rozmiarze;
  • pieluchy jednorazowe;
  • chusteczki nawilżane;
  • kilka sztuk pieluch tetrowych;
  • środki do pielęgnacji niemowląt;
  • koszule do karmienia (kilka sztuk);
  • podkłady poporodowe;
  • środki do codziennej higieny;
  • klapki pod prysznic.

Urządzanie dziecięcego pokoju

Urządzanie dziecięcego pokoju, podobnie jak kompletowanie wyprawki do szpitala to czynności, które powinny zostać wykonane co najmniej kilka tygodni przed porodem. Z zakupem łóżeczka, wózka, fotelika samochodowego czy innych akcesoriów nie należy czekać do ostatniej chwili. Warto mieć świadomość, że dostawa niektórych przedmiotów może się opóźnić. Przykład: na meble dziecięce trzeba czekać co najmniej kilka tygodni.

Zapisz się na zabiegi kosmetyczne

Ostatnie tygodnie ciąży to doskonały moment, by skorzystać z zabiegów kosmetycznych. Podstawą jest pedicure – Twoje stopy powinny być odpowiednio wypielęgnowane. Możesz także pokusić się o manicure – pamiętaj jednak, by nie malować paznokci na ciemne kolory, ponieważ przed porodem płytka paznokciowa musi być czysta.

Domknij sprawy rodzinne i domowe

Zanim wyruszysz na porodówkę, domknij wszelkie kwestie rodzinne, np. związane z opieką nad starszym dzieckiem. Możesz także przygotować kilka obiadów i zamrozić, by móc szybko odgrzać je, gdy po powrocie ze szpitala nie będziesz mieć czasu na gotowanie.

Skompletuj dokumenty

Ważne są również wszelkie dokumenty i wyniki badań wymagane przez konkretny szpital. Dlatego przed wyjazdem na porodówkę sprawdź, co będzie Ci potrzebne.

Znajdź czas na relaks

Jeżeli wszystkie kwestie związane z porodem i przygotowaniami do niego są już „zamknięte”, znajdź czas na odpoczynek. Forma relaksu nie ma większego znaczenia – możesz po prostu zagłębić się w przyjemnej lekturze albo skorzystać z relaksujących zabiegów.  

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here