Oddanie rodzica do domu seniora

0
2735
Oddanie rodzica do domu seniora

Oddanie osoby bliskiej do domu starości to dla wielu decyzja bardzo trudna. Najlepszą z możliwości jest to, by osoba bliska pozostałą pod naszą opieką.

Czasami nie jesteśmy w stanie zaopiekować się naszymi bliskimi ze względu na brak czasu lub umiejętności związanych z chorobami występującymi u osób starszych. W takim przypadku nie pozostaje nic innego, jak oddanie rodzica do domu seniora. Wbrew temu co twierdzą niektórzy, dom seniora to miejsce, w którym mogą nawiązać oni liczne przyjaźnie i przez to nie czuć się samotnymi. Dom opieki zapewnia również specjalistyczną opiekę seniorom z różnymi schorzeniami.

Jak poradzić sobie z oddaniem rodzica do domu seniora?

Oddanie rodzica do domu seniora to z jednej strony decyzja, która dotyczy oczywiście samego seniora, ale i nas. Wiele osób ma wyrzuty sumienia związane z tym, że oddało rodzica, choć powinno się nim samodzielnie zająć. Taką decyzję trudno wytłumaczyć sobie i rodzicowi. Trudno przygotować się w jakikolwiek sposób do podjęcia takiej decyzji. Jedyne co może nam pomóc, to wybór właściwego ośrodka, dzięki czemu będziemy pewni, że rodzic ma zapewnioną specjalistyczną opiekę oraz czuje się najzwyczajniej w świecie dobrze. Istotny czynnik stanowią także częste odwiedziny oraz utrzymywanie z rodzicem kontaktów, chociażby telefonicznych. Dzięki czemu senior czuje się potrzebny i wartościowy. Może on również dostrzec, że pomimo oddzielnego mieszkania, w dalszym ciągu jest on ważny. W momencie poszukiwania właściwego domu opieki, warto zabrać ze sobą rodzica, jego opinia powinna być dla nas istotna. Powinniśmy również porozmawiać z personelem oraz zapytać o możliwości, jakie daje określony dom opieki. Wybór właściwej placówki jest istotny, ale i trudny. Tym bardziej nie powinniśmy podejmować naszej decyzji na szybko oraz bez gruntownego rozeznania. Właściwie wybrany dom seniora pozwoli nam na posiadanie świadomości, że placówka, którą wybraliśmy jest godna zaufania.

Artykuł promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here