Najlepsze darmowe aplikacje do ćwiczeń w domu – ranking 2020

0
1180
darmowe aplikacje do ćwiczeń w domu

Nikt nie chce rezygnować z aktywności fizycznej nawet w czasie pandemii. W związku z tym bardzo popularne stały się aplikacje do ćwiczeń w domu. Jest już ich tak wiele, że niełatwo przychodzi wybór tej odpowiedniej. Dlatego zespół analityczny Sklepu Sportowego stworzył ranking najlepszych, darmowych aplikacji do ćwiczeń w domu dostępnych w sklepie Google Play. Każda z nich posiada zestaw unikalnych funkcjonalności dopasowanych do indywidualnych potrzeb użytkowników. Zespół podczas tworzenia rankingu, brał pod uwagę średnią ocenę aplikacji, liczbę wystawionych ocen, a także liczbę pobrań.

Ranking TOP 3 aplikacji do ćwiczeń w domu

Pierwsze trzy najlepsze, a zarazem darmowe aplikacje sportowe do ćwiczeń w domu to:

  1. Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu

Aplikacja bije na głowę swoich konkurentów przede wszystkim pod kątem liczby pozytywnych ocen oraz liczby pobrań. Co więcej, Ćwiczenia w Domu – Bez Sprzętu została uznana za najlepszą aplikację roku 2018 w swojej kategorii.

  1. Sześciopak w 30 dni

Korzystając z aplikacji Sześciopak w 30 dni masz do wyboru wiele różnych opcji treningowych, a także filmy instruktażowe, dzięki którym każde ćwiczenie wykonasz prawidłowo. To duży atut zwłaszcza dla początkujących amatorów ćwiczeń.

  1. 30 Dni Wyzwania Fitness

30 Dni Wyzwania Fitness to aplikacja, w której wybierzesz partie mięśniowe do treningu. O skuteczności prezentowanych ćwiczeń świadczą pozytywne opinie użytkowników. Autorzy 30 Dni Wyzwania Fitness przekonują, że rezultaty możesz zobaczyć już po 30 dniach.  

10 najpopularniejszych darmowych aplikacji do ćwiczeń w domu

Jakie aplikacje znalazły się za podium? Sprawdź na poniższej infografice!

A oto kilka najciekawszych faktów wynikających z raportu:

  • Liderem rankingu jest “aplikacja do ćwiczeń bez sprzętu”, co sugeruje, że najwięcej osób korzystających z aplikacji ćwiczy w domu, za co w dużym stopniu odpowiada pandemia.
  • Lider rankingu nie zwalnia tempa rozwoju, ponieważ aplikacja została wyróżniona już w roku 2018 zyskując miano “aplikacji roku” i w dalszym ciągu nie ulega konkurentom pod kątem popularności i ocen.
  • Drugie miejsce na podium zajęła aplikacja “sześciopak w 30 dni”, co sugeruje, że spora część użytkowników skupia się na ćwiczeniach związanych z mięśniami brzucha.
  • Większość użytkowników wybiera opcje z filmami instruktażowymi prowadzonymi przez osobistych trenerów.
  • Aplikacje z opcją dobierania odpowiedniej diety do ćwiczeń zajęły miejsca poza podium, co sugeruje, że większośc użytkowników rzadko łączy odpowiednio dobraną dietę z ćwiczeniami.

Powyższy raport ma na celu pomoc osobom poszukujących sprawdzonych i najbardziej polecanych aplikacji mobilnych do ćwiczeń sportowych. Pełny raport oraz szczegółowe opisy najważniejszych cech wszystkich 10 wyróżnionych aplikacji znajdziesz na stronie Sklepu Sportowego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here