Najciekawsze zabawki pod choinkę dla 3latka

0
1288
prezent

Każde dziecko stara się być bardzo grzeczne przez cały rok, by w grudniu znaleźć wymarzony prezent pod choinką. Przed rodzicami stoi prawdziwe wyzwanie. Muszą dołożyć wszelkich starań, aby wybrać tylko trafione zabawki. Planowanie zakupu prezentów najlepiej zacząć pod koniec listopada. Większość sklepów rozpoczyna wtedy wyprzedaże. Jest to również adekwatna ilość czasu do zastanowienia i zdecydowania, o czym może marzyć nasze dziecko. Trzylatki wbrew pozorom mogą być bardzo wymagające. Poniżej kilka propozycji, na co warto zwrócić uwagę przy sporządzaniu listy podarków.

Sugestie, które łączą pokolenia

Nikt nie lubi bawić się sam. Niestety rzadko się zdarza, że starsze rodzeństwo lub kuzynostwo jest zainteresowane zabawkami dla maluchów. Rozwiązaniem mogą być angażujące gry planszowe, które zaabsorbują dzieciaki w różnym wieku przez całe święta. Wyśmienitą koncepcją są planszówki wymagające rozwiązywania zagadek lub wykonywania różnych testów sprawnościowych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że rodzice również zechcą wziąć udział w takich interakcjach. Trafionym podarkiem będzie też wielkoformatowa kolorowanka. Duża powierzchnia papieru sprawi, że każde dziecko może zacząć zapełniać własną część z innej strony.

Zabawa przez naukę

Najlepsze zabawki to takie, które nie tylko bawią, ale również uczą i rozwijają talenty. Trzyletnie dziecko jest bardzo podatne na bodźce zewnętrzne, dlatego warto zadbać o kreatywne propozycje. Przykładem mogą być figurki zwierząt dla dzieci. Taka sugestia nie tylko zainteresuje 3-latka, ale również zachęci do interakcji starsze rodzeństwo. Figurki zwierząt dla dzieci są zazwyczaj bardzo realistycznie wykonane. Każda z nich prezentuje konkretne zwierzątko w rzeczywistych kolorach i formie. Taki prezent z pewnością uatrakcyjni wszystkie zabawy. Inny pomysł to nowoczesne, kolorowe klocki, z których można budować ciekawe konstrukcje.

Okres świąteczny jest zazwyczaj bardzo napięty, dlatego nie należy zostawiać kupowania prezentów na ostatnią chwilę. Im bliżej Bożego Narodzenia, tym kolejki w sklepach stają się dłuższe, a interesujący towar znika z półek. Alternatywą mogą być zakupy przez internet. Rozbudowane platformy sprzedażowe zachęcają do przeglądania oferty oraz zamówień. Zaletą takich sprawunków jest możliwość porównania cen oraz obejrzenia rozmaitych zestawów. Figurki zwierząt dla dzieci mogą być oferowane w zestawie z makietami farmy, bądź w połączeniu z budynkami gospodarczymi. Należy mieć jednak na uwadze czas przesyłki. Firmy kurierskie mogą być obciążone i dostarczać paczki z opóźnieniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here