Manicure tytanowy – piękno i odbudowa

0
9822

Manicure tytanowy to stosunkowo nowy trend, który z każdym dniem zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością wśród Polek. To metoda w pełni naturalna i bezpieczna pozwalająca na tworzenie pięknych stylizacji paznokci. Zasadnicza zaletą manicure tytanowego jest specjalistyczna formuła stosowanej bazy. Jest ona zazwyczaj wzbogacona w cenne składniki, których zadaniem jest odżywienie płytki paznokci. Pozwala to na odbudowę cienkich i łamliwych paznokci, przy jednoczesnym zadbaniu o estetyczną stronę. Tytanowe paznokcie stanowią alternatywę dla popularnego manicure hybrydowego i akrylowego.

Jak wykonać manicure tytanowy?

Jako, że to metod pozwalająca na regeneracje paznokci, zasadniczym jej etapem jest zastosowanie specjalnej bazy podkładowej, tak zwanej Gel Base. Zawiera ona witaminy i minerały, które bezpośrednio nałożone na płytkę, wnikają w jej głąb, dając odpowiedni efekt wzmocnienia. Preparat bazowy zawiera przede wszystkim wapń, witaminy A i E, a także z grupy B i D. Dodatkowo, aby uzyskać wysoką wytrzymałość i trwałość opisywanego manicure, stosuje się tlenek tytanu z zawartością polimeru akrylowego. To gwarantuje, że uzyskany efekt będzie utrzymywał się od 5 do 6 tygodni, w zależności od naturalnego tempa wzrostu paznokci.

Na sam wierzch nakłada się Top Gel i utwardzacz, tak zwany Sealer. A po wykonaniu wszystkich wyżej wymienionych czynności natłuszcza się paznokcie oliwką.

Ważną zaletą tego zabiegu jest brak konieczności użytkowania lampy LED lub UV, bowiem na powłokę bazową nakłada się kolorowe pudry, dostępne w bardzo wielu różnorodnych wariantach kolorystycznych. Ulegaj one utwardzeniu samoczynnie. Paznokcie hybrydowe wymagają nieco więcej czasu. Od razu po wykonaniu zabiegu można wykonywać wszelkiego rodzaju czynności, nie ma obaw, że powstaną zarysowania czy odpryski.

Po zakończonym zabiegu zazwyczaj konieczne jest oczyszczenie skórek z nadmiernej ilości pudru. Nie jest to czynność szczególnie uciążliwa, wystarczy bowiem zastosować dowolny pędzel kosmetyczny.

Zdjęcie manicure polega na zastosowaniu wacików nasączonych acetonem, czyli tak samo jak w przypadku paznokci hybrydowych.

[Głosów:5    Średnia:3.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here