Letnie i zimowe wakacje na Islandii

0
1809

Coraz więcej osób decyduje się odkrywać nowe miejsca na wypady wakacyjne. Ci, którzy lubią spędzać czas bardzo aktywnie i nie przeraża ich jednocześnie niezbyt wysoka temperatura nawet w środku lata powinni zainteresować się wyspą lodu, ognia i wody. Islandia, bo o niej właśnie mowa, przyciąga miłośników wypraw trekkingowych, rowerowych, samochodowych, a zimą również na skuterach śnieżnych. Wakacje w Islandii wydają się niezwykle interesującą propozycją dla tych, których fascynuje przyroda.

Kiedy jechać na Islandię?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi i tak naprawdę wszystko zależy od tego, co zamierza się robić. W okresie letnim na pewno nie będzie upałów, a czasami nawet czapki i rękawiczki bywają potrzebne, jednak jest możliwość bliskiego obcowania z dziewiczą przyrodą podczas wędrówek pieszych do lodowców i wulkanów. Wtedy też można zobaczyć wieloryby czy piękne maskonury oraz inne ciekawe ptaki. Co ważne, na pewno nie będzie żadnych problemów z dotarciem także w głąb wyspy, ponieważ nie tylko droga nr 1 wokół całego kraju będzie przejezdna. Magnesem są też białe noce.

Wakacje na Islandii latem i zimą?

Zimowe ferie na Islandii są także ciekawą propozycją, ponieważ ten kraj wyjątkowo prezentuje się w zimowej szacie i przede wszystkim będzie dużo taniej, jednak trzeba się liczyć z różnymi ograniczeniami. Drogi mogą być zamknięte dla ruchu, a nawet niektóre restauracje zamykają swoje podwoje na okres zimowy, z kolei ceny są zdecydowanie niższe, co dla wielu ludzi ma znaczenie. W końcu Islandia i tak jest stosunkowo drogim krajem. Zimą na pewno warto zobaczyć na własne oczy słynne zorze polarne, które na Islandii wręcz olśniewają oraz foki na lagunie lodowej. To również dobry czas na przejażdżki skuterami śnieżnymi bądź na nartach.

Islandia słynie także z gorących kąpieli w źródłach geotermalnych i w tym aspekcie nie ma znaczenia okres wyprawy, ponieważ z tej atrakcji można skorzystać przez cały rok. Bez względu na to, kiedy się pojedzie na tę wyspę, to trzeba zabrać nie tylko cieplejsze ubrania, ale przede wszystkim dobrej jakości kurtki przeciwdeszczowe i rzeczy wiatroszczelne oraz solidne buty trekkingowe. Ponadto przyda się jakieś ubranie na kąpiel geotermalną. W końcu być na Islandii i nie skorzystać z tego byłoby doprawdy nierozsądne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRola i sens stosowania luteiny
Następny artykułWyprawka dla dzecka

Mama trójki dzieci w wieku 17, 14 i 12 lat. Sporą część swojego życia poświęciła wychowywaniu dzieci, a w wolnych chwilach chłodnie książki popularno-naukowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here