Laserowa korekcja wzroku w Warszawie

0
999
laserowa korekcja wzroku warszawa

Rozwój medycyny sprawia, że pojawiają się coraz to nowsze sposoby na diagnozowanie oraz leczenie chorób oczu. Coraz powszechniejsze jest wykorzystanie lasera w okulistyce, a zabiegi laserowej korekcji wzroku stają się łatwo dostępne. Co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu, zanim zdecydujemy się na jego wykonanie?

Laserowa korekcja wzroku – co warto o niej wiedzieć?

Według luźnych statystyk prawie połowa Polaków w wieku od 16 do 50 lat zmaga się z jakimś rodzajem wady wzroku. Wiele z nich nosi na co dzień okulary korekcyjne, co jednak nie dla każdego jest wygodnym rozwiązaniem. Z drugiej strony wiele osób nie toleruje soczewek kontaktowych, które mogą wywoływać podrażnienia oczu. W takiej sytuacji skutecznym rozwiązaniem jest laserowa korekcja wzroku. To zabieg, który umożliwia wyleczenie najpowszechniejszych wad takich jak astygmatyzm, dalekowzroczność czy krótkowzroczność. Czy wszyscy mogą się do niego kwalifikować? Pacjent musi mieć ukończone 18- 21 lat, natomiast górną granicą wieku jest około 55 lat. Zabiegu nie wykonuje się u osób chorych na zaćmę, jaskrę, cukrzycę lub schorzenia reumatyczne, ponieważ w ich przypadku może być nieefektywny, a nawet niebezpieczny. Przeszkodą jest także niestabilna wada wzroku – powinna ona utrzymywać się przez przynajmniej pół roku na tym samym poziomie. Laserowa korekcja wzroku Warszawa to sposób, aby skorygować nawet poważne wady wzroku – w przypadku krótkowzroczności od -0,5 Dsph do -10,0 Dsph, a nadwzroczności od +0,75 Dsph do +6,0 Dsph.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg laserowej korekcji wzroku trwa zaledwie kilkadziesiąt sekund. Niezbędne jest jednak przygotowanie do niego, a następnie nałożenie specjalnego opatrunku – to wszystko zajmuje nie więcej niż 20 minut. Tuż po nim lekarz może poprosić pacjenta o pozostanie w poczekalni przynajmniej godzinę, aby przekonać się, czy nie wystąpią niepokojące objawy. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny, a pacjent nie jest poddawany narkozie – aplikowane są mu krople znieczulające. W jego trakcie chory znajduje się w pozycji leżącej z głową ułożoną na specjalnej podkładce. Powieki zabezpieczone są przed mruganiem, a sam laser posiada funkcję śledzenia ruchów gałki ocznej, co sprawia, że zabieg jest w pełni bezpieczny.

Po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarza. Nie wskazana jest intensywna praca ani kąpiele w morzu i basenie. Przez około 2 tygodni nie powinno się nakładać makijażu na twarz. Zazwyczaj po zabiegu nie występują poważne powikłania – około 1% osób może narzekać na światłowstręt, syndrom suchych oczu czy widzenie jaśniejszej poświaty wokół świateł. Jednak stosowanie się do zaleceń lekarza znacząco zmniejsza ryzyko powikłań.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here