Lakiery hybrydowe a pielęgnacja i troska o zdrowe paznokcie

0
949
Lakiery hybrydowe

Paznokcie to wizytówka wielu kobiet. Odpowiednio zadbane, oszlifowane i pomalowane, mogą stanowić istotny element codziennej kreacji oraz dodawać uroku i szyku w każdej chwili. Nie powinno dziwić, że w ciągu ostatnich lat znacząco wzrósł popyt na produkty przeznaczone do pielęgnacji i stylizacji paznokci. Oprócz salonów kosmetycznych, z oferty kosmetyków do paznokci korzystają też osoby prywatne – najczęściej kobiety pragnące samodzielnie zadbać o kondycję swoich pazurków. Zapraszamy do lektury, w której trakcie przedstawimy najważniejsze informacje na temat lakierów hybrydowych oraz podpowiemy, w czym tkwi ich wyjątkowość, co warto wiedzieć przed zakupem oraz jak go dokonać.

Lakier hybrydowy – najważniejsze informacje

Lakiery hybrydowe to kosmetyki przeznaczone do stylizacji paznokci, pełniące również funkcje ochronne oraz odżywcze. Nakładanie lakierów hybrydowych odbywa się zazwyczaj w specjalnym salonie kosmetycznym, w którym korzysta się z lamp ledowych lub UV. Wyjątkowość tego typu lakieru tkwi w jego wytrzymałości – może on pozostać na naszych paznokciach nawet przez trzy tygodnie, bez zagrożenia powstaniem jakichkolwiek smug lub odprysków.

Lakiery te występują w szerokiej ofercie kolorystycznej; znajdziemy ekstrawaganckie barwy (jaskrawe, pastelowe lub fluorescencyjne odcienie), stonowane oraz drapieżne (na przykład krwista czerwień) dodające uroki i elegancji.

Lakier hybrydowy w zestawie startowym

Jeśli pragniemy przygotowywać manicure samodzielnie, najlepszym rozwiązaniem będzie zaopatrzenie się w gotowy zestaw przyrządów. Możemy z nich korzystać we własnym miejscu zamieszkania, bez potrzeby dostępu do skomplikowanej aparatury lub technologii. Co składa się na zestaw?

Zazwyczaj obejmuje on kilka przyrządów oraz kosmetyków, z których będziemy korzystać w czasie przeprowadzania manicure. Należą do nich pilnik, blok polerski, lampa ledowa lub UV, waciki, patyczki. Natomiast potrzebne kosmetyki to przede wszystkim – baza pod lakier, oliwka odżywcza, cleaner, żele UV do paznokci oraz sam lakier.

W jednym gotowym zestawie znajduje się zwykle od 1 do 5 różnych sztuk lakieru do paznokci. Przeglądając dostępne zestawy startowe, warto więc zwrócić uwagę na to, jakiej barwy lakiery się w nich znajdują.

Praktyka czyni mistrza – czyli o samodzielnym nakładaniu lakierów hybrydowych

Efekty uzyskiwane za pomocą samodzielnie wykonanego manicure mogą być identyczne z tymi uzyskiwanych w specjalistycznych gabinetach. Warto jednak podkreślić, że choć początkowo zadanie to może wydać się trudne, za każdym razem będzie nam przychodziło coraz łatwiej.

Wykonanie manicure przy użyciu lakieru hybrydowego wymaga od nas po pierwsze wypolerowania płytki paznokcia oraz oczyszczenia z nachodzących na nią fragmentów skóry. 

Jeśli powierzchnia paznokcia jest gotowa, rozpoczynamy od nałożenia bazy, a następnie – dwóch niezbyt grubych warstw lakieru. Po jego rozprowadzeniu na powierzchni należy usunąć nadmiar przy użyciu drewnianych patyczków. Następnie, nakładamy top oraz usuwamy jego nadmiar za pomocą specjalnych bezpyłowych wacików z cleanerem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here