Klocki z efektem specjalnym

0
2020

O dobroczynnym działaniu klocków na rozwój dzieci nikogo już nie trzeba przekonywać. Od kilkuset lat jest to ulubiona zabawka małych i nieco starszych dzieci, a także doskonała rozrywka dla dorosłych. Klocki pozwalają bowiem na kreatywność, poprawiają zdolności manualne oraz dają gwarancję twórczego spędzania wolnego czasu. Większe lub mniejsze budowle, mosty, wieże, pojazdy czy też całe miasta są również rewelacyjną scenerią do zabawy w cokolwiek tylko chcemy. Dlatego właśnie pomimo coraz to nowszych gadżetów, które świecą, grają, wykorzystują multimedia i najnowsze technologie, to jednak klocki w całej swojej różnorodności nie schodzą z listy najpopularniejszych zabawek.

Jakie klocki można kupić?

Na rynku dostępne są klocki dla maluchów, starszych dzieci i nastolatków. Poza plastikowymi znajdziemy również te zrobione z drewna, pianek, czy też gumy oraz pluszu. Niezwykle popularne od kilku lat są klocki magnetyczne, które charakteryzuje się kolorowymi elementami, które w ciekawy sposób można ze sobą łączyć.

Popularne klocki magnetyczne w doskonały sposób wspierają wyobraźnię dziecka. Z zasady im większe zestawy wybierzemy, tym więcej różnych konstrukcji można stworzyć, a tym samy tym dłuższa będzie zabawa. Poza tym jest to doskonałe narzędzie do ćwiczenia zdolności widzenia przestrzennego. Konstrukcyjne klocki magnetyczne to szereg kolorowych patyków zakończonych magnesami oraz metalowych kulek. Poza tym znajdziemy elementy dodatkowe w różnych kształtach, które pomagają stworzyć większe konstrukcje oraz części ruchome. W ten sposób w prosty sposób możemy kreować były w dwuwymiarze i trójwymiarze.

Zabawa na długie godziny

Klocki magnetyczne są ciekawym uzupełnieniem zestawu różnych zabawek. Ich niewątpliwym atutem jest to, że każdą figurę dziecko musi sobie zbudować, a potem z tych elementów tworzyć większe całości. Tak jak każda inna zabawka klocki magnetyczne muszą być dopasowane do wieku oraz poziomu rozwoju zdolności manualnych dziecka. Poza tym konieczne jest zwracanie uwagi na obecność małych elementów, które nie są wskazane dla dzieci młodszych oraz oczywiście oznaczenie odpowiednimi atestami bezpieczeństwa. Dla maluchów nadają się więc większe propozycje pokryte specjalnym tworzywem. Starszaki mogą spokojnie sięgnąć po  klocki magnetyczne z mniejszymi elementami. Im większe i bardziej rozbudowane zestawy, tym więcej ciekawych rzeczy możemy stworzyć, tym bardziej rozbudowane budowle kreować.

Przy wyborze warto zawsze zwracać uwagę na jakość klocków. Ich główną siłą łączącą jest oczywiście magnez, ale odpowiednie dopasowanie innych elementów sprawia, że bez problemu połączymy wszystko w jedną całość. Magnes musi być on na tyle mocny, by łączyć wszystkie klocki. Konkretne atesty i certyfikaty będą dla nas dowodem, że kupujemy bezpieczną zabawkę dla dziecka, co jest szczególnie w czasach, kiedy zalewają nas chińskie, często toksyczne podróbki. Dość prosta zabawka staje się więc całym systemem, który pozwala stworzyć wszystko, na co pozwala nam wyobraźnia. A ta jest nieograniczona i doskonale rozwija się z odpowiednimi narzędziami.

Więcej informacji na temat klocków magnetycznych jak i same zestawy można znaleźć na stronie https://klocki.edu.pl/pol_m_Klocki-wg-rodzaju_Klocki-magnetyczne-478.html. Zapraszamy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here